Ben Frost z nowym albumem „Broken Spectre” – posłuchaj

fot. Ben Frost / Facebook
News
Ben Frost

Australijsko-islandzki producent stworzył album, będący jednocześnie soundtrackiem do filmu dokumentalnego i wystawy Richarda Mossa o katastrofalnych dla Amazonii skutkach polityki prezydenta Brazylii – Jaira Bolsonaro.

Ben Frost w Amazonii

Nowy album Bena Frosta, Broken Spectre, to jego pierwszy długogrający krążek od 5 lat. Obejmujące aż 12 utworów wydawnictwo powstało poprzez nagranie i wyciszenie dźwięków o ultrawysokiej częstotliwości emitowanych przez faunę w różnych częściach amazońskiego lasu deszczowego, w tym również w Ekwadorze, mokradłach Pantanal oraz terytorium Yanomami. Pomimo tego, że premiera zapowiadana jest na początek grudnia, tak cyfrowe wydawnictwo jest już w pełni dostępne na Bandcampie artysty, w cenie 10 euro.

Ben Frost – Broken Spectre

W ciągu ostatnich trzech lat Richard Mosse, Trevor Tweeten i ja przemierzaliśmy Amazonkę, dokumentując jej zniszczenie. Być świadkiem tego systematycznej dewastacji na własnej skórze to tak, jakby cofnąć się w czasie, gdy krajobrazy Europy, Stanów Zjednoczonych, a zwłaszcza mojej Australii były okaleczane. Ten album jest dokumentacją porażki. Porażki naszych demokracji, polityki, wyobraźni. To także moja własna twórcza porażka w komunikowaniu się za pomocą dźwięku ogromnej Amazonii i trwających w niej wycinkach narzuconych przez politykę Jaira Bolsonaro

– oświadczył Ben Frost.

Kilka dni temu osławiony Bolsonaro przegrał reelekcję na fotel prezydencki z Lula da Silvą. Decyzja Brazylijczyków w wyborach daje cień nadziei na ratunek Amazonii, choć postać zwycięskiego polityka nie jest jednoznaczna, choćby w kontekście jego korupcyjnej przeszłości, a także niedawnych wypowiedzi o wojnie w Ukrainie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zobacz także: Sound Burger firmy Audio-Technica powraca po latach

Wystawa Mosse’a o wspomnianej wyprawie, również zatytułowana Broken Spectre, miała swoją premierę w październiku w londyńskiej galerii 180 The Strand – kolekcję będzie można oglądać tam do 4 grudnia 2022 roku.

Richard Mosse’s new installation transports you into the heart of the Amazon’s ecological red zone

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →