Ben Frost z nowym albumem „Broken Spectre” – posłuchaj

fot. Ben Frost / Facebook
News
Ben Frost

Australijsko-islandzki producent stworzył album, będący jednocześnie soundtrackiem do filmu dokumentalnego i wystawy Richarda Mossa o katastrofalnych dla Amazonii skutkach polityki prezydenta Brazylii – Jaira Bolsonaro.

Ben Frost w Amazonii

Nowy album Bena Frosta, Broken Spectre, to jego pierwszy długogrający krążek od 5 lat. Obejmujące aż 12 utworów wydawnictwo powstało poprzez nagranie i wyciszenie dźwięków o ultrawysokiej częstotliwości emitowanych przez faunę w różnych częściach amazońskiego lasu deszczowego, w tym również w Ekwadorze, mokradłach Pantanal oraz terytorium Yanomami. Pomimo tego, że premiera zapowiadana jest na początek grudnia, tak cyfrowe wydawnictwo jest już w pełni dostępne na Bandcampie artysty, w cenie 10 euro.

Ben Frost – Broken Spectre

W ciągu ostatnich trzech lat Richard Mosse, Trevor Tweeten i ja przemierzaliśmy Amazonkę, dokumentując jej zniszczenie. Być świadkiem tego systematycznej dewastacji na własnej skórze to tak, jakby cofnąć się w czasie, gdy krajobrazy Europy, Stanów Zjednoczonych, a zwłaszcza mojej Australii były okaleczane. Ten album jest dokumentacją porażki. Porażki naszych demokracji, polityki, wyobraźni. To także moja własna twórcza porażka w komunikowaniu się za pomocą dźwięku ogromnej Amazonii i trwających w niej wycinkach narzuconych przez politykę Jaira Bolsonaro

– oświadczył Ben Frost.

Kilka dni temu osławiony Bolsonaro przegrał reelekcję na fotel prezydencki z Lula da Silvą. Decyzja Brazylijczyków w wyborach daje cień nadziei na ratunek Amazonii, choć postać zwycięskiego polityka nie jest jednoznaczna, choćby w kontekście jego korupcyjnej przeszłości, a także niedawnych wypowiedzi o wojnie w Ukrainie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zobacz także: Sound Burger firmy Audio-Technica powraca po latach

Wystawa Mosse’a o wspomnianej wyprawie, również zatytułowana Broken Spectre, miała swoją premierę w październiku w londyńskiej galerii 180 The Strand – kolekcję będzie można oglądać tam do 4 grudnia 2022 roku.

Richard Mosse’s new installation transports you into the heart of the Amazon’s ecological red zonePolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →