Wraca temat Fyre Festival. Wszystko przez teren odwołanego festiwalu

Fot. Fyre Festival
News
Fyre Festival

O największym oszustwie w dziejach festiwali muzycznych dowiedzieliśmy się za sprawą Netflixa i filmu o najlepszej imprezie, która się nie odbyła. Wydawać by się mogło, że kurz po tamtych wydarzeniach opadł na dobre, jednak nic bardziej mylnego. O Fyre Festival znowu jest głośno, jednak tym razem nie przez sam festiwal, a teren, na którym niedoszły event miał się odbyć.

Trzy lat od premiery ekranizacji wydarzeń o „najgorszym festiwalu w historii” pamięć o nim jest ciągle żywa. Wystarczy wspomnieć o wyjściu z więzienia w maju tego roku współorganizatora całego zamieszania, Billy’ego McFarlanda, czy wystawionych na aukcje gadżetach z Fyre Festival mających wesprzeć finansowo ofiary festiwalowego przekrętu. Najnowsze wieści z obozu FF są takie, że sześćdziesięciohektarowy obszar Great Exuma Island na Bahamach będący niedoszłym miejscem organizacji eventu, ma stać się luksusowym kurortem dla bogatych inwestorów.

Fyre Festival. Jednak happy end

Zamiarem deweloperów nieruchomości jest sprzedaż sześćdziesięciu superluksusowych nieruchomości jako NFT, a sam teren Fyre Festival ma być przekształcony w rodzaj „luksusowej społeczności dla entuzjastów kryptowalut”. Odpowiedzialna za wszystko jest firma Agia International, która ma w planach m.in. budowę ogromnej mariny, suchego doku dla łodzi oraz centrum spa, a także prywatnego kina, prywatnej plaży, restauracji, sklepów oraz „pawilonów i willi”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kupiliśmy tę nieruchomość, ponieważ widzieliśmy jej przyszłość, a nie przeszłość. Taka inwestycja jest reklamowana jako stały pobyt w raju podatkowym z dostępem do najbardziej zaawansowanego systemu bankowego offshore na świecie. Na Bahamach zyski kapitałowe, zyski korporacyjne, dochody, spadki, dywidendy, spółki i trusty są wolne od podatku. Ponadto mieszkańcy Agi na Bahamach są zwolnieni z rocznego podatku od nieruchomości

– powiedział w komunikacie prasowym Eric Sanderson, współzałożyciel Agii.
Fyre Festival
Fot. The Daily Beat

Agia International jest właścicielem firmy architektonicznej dla ekstrawaganckich hoteli, giełdy kryptowalut i kilku firm marketingowych Web3 i blockchain. Warunkiem wstępnym rezerwacji miejsca w luksusowym ośrodku jest wybicie NFT, którego koszt wynosi około 10 000 dolarów amerykańskich.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →