Sound Burger firmy Audio-Technica powraca po latach

fot. www.audio-technica.com
Elektronika Technologia
audio technica burger

Firma Audio-Technica na swoje 60-lecie ponownie wypuściła limitowaną edycję kultowego gramofonu AT-727, popularnie znanego jako Sound Burger.

Sound Burger – klasyczny mobilny gramofon

W 1983 roku Sound Burger (znany również jako Mister Disc) był odpowiedzią firmy Audio-Technica na Sony Walkman, tylko że w przeciwieństwie do mobilnego odtwarzania płyt CD oferował odsłuch płyt winylowych. W tamtym okresie kasety magnetofonowe oraz Walkman były bardziej oczywistym wyborem, co szybko sprawiło, że mały przenośny gramofon stał się bardziej ciekawostką niż praktyczną opcją. Jednak w obecnych czasach zarówno klasyczna wersja, jak i ta odświeżona są gratką dla wielbicieli czarnych płyt.

SOUND BURGER & the clones

Zobacz także: … a tymczasem winyle wciąż się mają dobrze – jest raport

Limitowana edycja Sound Burger 2022 jest prawie identyczna co oryginał. Posiada tą samą smukłą klapę, która mieści tylko środek płyty, odsłaniając rowki winylu i ramię. Posiada wyjście 3,5 mm do słuchawek, wymienną igłę wkładki ATN3600L i jest w stanie odtwarzać zarówno płyty grające z prędkością 33 1/3, jak i 45 obrotów na minutę. Zmianą względem oryginału jest fakt, iż gramofon jest zasilany przez USB-C oraz posiada dodatkową funkcję Bluetooth, co czyni go nieco łatwiejszym w użyciu. Audio-Technica twierdzi, że Sound Burger ma 12-godzinną żywotność baterii, co było dla mnie wystarczającą ilością do używania go przez cały weekend bez konieczności ładowania. To bardzo praktyczny sprzęt, jeśli chcesz słuchać mobilnie swoich winyli. Oczywiście minusem jest fakt, że aby wygodnie go używać, trzeba znaleźć jakąś płaską powierzchnię, by go postawić np. w parku – nie można po prostu nosić go ze sobą i słuchać nagrań podczas chodzenia.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

New 2022 Sound Burger REVIEW

Zobacz także: „Mam to na winylu”, ale… czy kogoś to naprawdę obchodzi?

Sound Burger – limitowana dostępność

Na ten moment Sound Burger rozchodzi się jak „ciepłe burgery” – sprzęt w sklepie Audio Technica za 199 dolarów został szybko wyprzedany. Miejmy nadzieję, że jeszcze się pojawi, ponieważ producent nie przewiduje jego masowej produkcji.

Teaser | The Sound Burger is backPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →