Zirytowana Dr. Rubinstein wyznaje, że ma dość kontaktu fizycznego bez pytania

fot. Sandra Kalytska
News
Dr. Rubinstein

Dr. Rubinstein skarży się na niechciany kontakt fizyczny na imprezach z jej udziałem. Artystka wyraźnie daje do zrozumienia, że nie życzy sobie żadnych personalnych gestów w jej stronę. Nawet tych w dobrej wierze.

Dr. Rubinstein – precz z łapami

Spotkaliście się kiedyś ze swoim ulubionym artystą w bezpośrednim kontakcie? Zdarzyło się wam, że podczas krótkiej rozmowy niewinnie dotknęliście go po plecach, choćby przy okazji wspólnego zdjęcia? Na pierwszy rzut oka nie wydaje się to żadnym przestępstwem. Nie wygląda to także jak maniera mająca zrobić komuś jakąkolwiek krzywdę. A jednak.

Dr. Rubinstein
Dr Rubinstein / fot. via Twitter

Jedna z czołowych przedstawicielek współczesnej muzyki elektronicznej – Dr. Rubinstein – daje mocny głos w sprawie niechcianego kontaktu fizycznego. Artystka na swoim profilu na Instagramie zamieściła wpis, w którym prosi o niedotykanie jej w warunkach klubowych, tym bardziej bez uprzedniej zgody.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kochani. Ostatnio doświadczam wielu niechcianych kontaktów fizycznych w miejscach, gdzie występuje. Dotknięć na ramieniu, placach i innych miejscach. Zawsze proszę ludzi, aby mnie nie dotykali – powoduje to u mnie poczucie ogromnego dyskomfortu. Dodatkowo takie zachowania sprawiają, że pozostają we mnie nieprzyjemne dreszcze na dłuższy czas. Takie maniery powodują, że dosłownie cierpię. Ludzie często obrażają się na mnie, gdy ich proszę, aby mnie nie dotykali. Obecnie doszło do sytuacji, gdy z tego powodu otrzymuję bardzo nieprzyjemne wiadomości od ludzi, którym zwróciłam na to uwagę. Dostęp do mojego czy jakiegokolwiek ciała nie jest twoim prawem. Moje ciało należy do mnie. Aby mieć z nim jakikolwiek kontakt fizyczny, najpierw należy o to poprosić. Gdy mam ochotę się do kogoś przytulić, najpierw go o to zapytam. Każdy jest inny i to, co dla ciebie wydaje się w porządku, dla innych może być nie do przyjęcia. Proszę was, przestańcie mnie dotykać na imprezach, dłużej tego nie zniosę. Dziękuję

– Dr. Rubinstein.

Szacunek dla drugiego

Kojarzymy niezliczoną ilość imprez, gdzie dosłownie cały klub – DJ-e i klubowicze – przytulali się, wariując, jakby jutra miało nie być. Weźmy za przykład inną niezwykle popularną DJ-kę – Amelie Lens. Belgijka znana jest z tego, że po swoich występach kompletnie wariuje przed sceną, dostając uściski od swoich fanów. Kąpiel w tłumie fanów to coś, co lubi większość artystów. Oczywiście każdy człowiek jest inny. Każda osoba ma prawo do szacunku i decydowania o własnym ciele. Jako osoba publiczna – a popularny DJ czy DJ-ka niewątpliwie nią jest – niestety narażasz się na ryzyko wejścia w fizyczny kontakt z fanami.

Dr. Rubinstein | Audioriver 2022

Dziś Dr. Rubinstein zamieszcza za pośrednictwem Instagrama dramatycznie brzmiącą wiadomość. Brzmi to tak, jakby dotykanie jej bez pytania przyprawiało ją o ataki lęku. Mówi o uściskach, których nie mogła już znieść. Trzymamy kciuki, by jej fani wzięli to sobie do serca.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →