Złota, niekoniecznie skromna. Nowa wkładka Audio-Technica urywa głowę i drenuje portfel

Fot. Audio-Technica
News
audio-technica

Sto sztuk jedynej takiej serii z okazji sześćdziesiątych urodzin. Japońska firma Audio-Technica świętuje jubileusz w iście limitowanym stylu.

Święta Bożego Narodzenia i związany z nimi szał zakupowy lada chwila zapukają do naszych drzwi. Wybór odpowiedniego prezentu nigdy nie jest prosty. Szalejąca w tym roku inflacja nie pomoże tym bardziej, dlatego na najbardziej wykwintne podarunki pozwolą sobie nieliczni. Jeśli w wiadomy sobie sposób posiadasz ok. 10 tysięcy euro, najnowszy model słuchawek Audio-Technica AT-MC2022 może być Twój. W sprzedaży w okresie zimowym dostępny będzie w ograniczonej liczbie sztuk indywidualnie numerowanych. To jednak niejedyna atrakcja przygotowana przez japońskiego giganta elektroniki.

Audio-Technica
Fot. Audio-Technica

Audio-Technica. Wyjątkowy jubileusz

Założona w 1962 roku AudioTechnica świętuje w tym roku okrągłą rocznicę z pomocą jedynych takich słuchawek i wkładek gramofonowych. Firma jako pierwszą stworzyła stereofoniczną wkładkę gramofonową AT-1, której – jak opisuje na swoich łamach portal Top-Hi-Fi Video Design – doskonała jakość i dopracowana konstrukcja na starcie wyznaczyły kierunek rozwoju firmy założonej przez projektanta wkładki, Hideo Matsushitę.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

To zaszczyt dostarczać wysokiej jakości doświadczenia audio milionom ludzi na całym świecie. To, co zaczyna się jako prosta wibracja – subtelny ruch skutkuje emocjonalnym połączeniem czy to podczas głębokiego słuchania albumu, czy dzielenia się swoim głosem ze światem

– mówi prezes Audio-Technica, syn Hideo, Kazuo Matsushita.

Materiały do stworzenia słuchawek zostały w całości pozyskane w Japonii. Łącząc innowacje technologiczne z tradycyjnym wzornictwem, z którego słynie Japonia, wykorzystują one techniki Maki-e (obraz prószony) i hou-ou phoenix (azjatycki feniks, symbol cesarzowej). Drewniane obudowy słuchawek zawierają ręcznie malowane wzory Sakura (kwiat wiśni) z masą perłową po lewej i prawej stronie. Dodatkowo membrana posiada kopułkę centralną z czystego tytanu, sprasowaną do grubości 30 mikronów (0,03 mm), która podkreśla średnie tony przy doskonałej charakterystyce wysokich częstotliwości.

Audio-Technica
Fot. Audio-Technica

AudioTechnica oprócz słuchawek zapowiedziała również limitowaną edycję AT-MC2022, będącą owocem sześciu dekad doświadczeń firmy w produkcji wkładek gramofonowych. W przeciwieństwie do słuchawek ich liczba ustalona została na jedynie 60 sztuk.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →