Nowy Technics SL-100C. Tańszy od poprzednika, nie stracił na jakości

Fot. SL-100C
News
SL-100C

Bezrdzeniowy silnik direct-drive, aluminiowe ramię w kształcie litery "S", jak zwykle wysoka jakość wykonania i przystępna cena. Tak prezentuje się najnowszy model gramofonów Technics SL-100C. Dostępny w cenie 799 funtów(4 200 zł), czyli o 100 funtów mniej od poprzedniego modelu.

Spadek ceny nowego modelu wiąże się z m.in. wbudowaną inną wkładką, VM95C firmy Audio-Technica, wyposażoną w stożkowy trzpień oraz aluminiowy wspornik i cewkę. Wysoka jakość wykonania Technicsa widoczna jest w obudowie o wysokiej sztywności i izolatorze o wysokim tłumieniu, który będzie trzymał wibracje z dala od niskich tonów, jak również w dwuwarstwowej konstrukcji talerza z gumy i aluminium.

SL-100C, Technics, gramofon

Fot. SL-100C

Technics przedstawia SL-100C

Nowy model odziedziczył wiele cech popularnego Technics SL-1500C. Posiada ten sam, pozbawiony żelaznych rdzeni, silnik napędu bezpośredniego, zaprojektowany w celu uniknięcia takich problemów jak zapychanie się i kontrola prędkości oraz wersję stosowanego od dawna przez firmę aluminiowego ramienia tonu w kształcie litery „S”. Kierownik produktu Technics, Frank Balzuweit wyjawił:

Ogromny sukces SL-1500C, oferującego w pełni funkcjonalny pakiet dla dedykowanego entuzjasty hi-fi, ze wszystkimi podstawowymi technologiami gramofonów Technics, pokazał, że trafiliśmy w dziesiątkę w popularnej i konkurencyjnej klasie gramofonów. Popyt na ten wysokiej jakości gramofon typu Plug’n’Play – po przekroczeniu naszych własnych oczekiwań – pozostaje niezmienny do dnia dzisiejszego. Jednakże, wciąż istnieje duży apetyt ze strony rynku na dostarczenie podobnie atrakcyjnego pakietu w jeszcze bardziej przystępnej cenie.

SL-100C będzie dostępny w Europie od czerwca w sklepie Amazon.

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Koniec ery gramofonów?

27 listopada 2009
Nowy Technics SL-100C. Tańszy od poprzednika, nie stracił na jakości

Gramofon Technics SL-1200G już dostępny w Polsce

25 października 2016
Nowy Technics SL-100C. Tańszy od poprzednika, nie stracił na jakości

Legenda powraca! Technics zaprezentował nowy SL-1200! AKTUALIZACJA

7 stycznia 2016
Nowy Technics SL-100C. Tańszy od poprzednika, nie stracił na jakości

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.