Nowa nadzieja dla polskiej branży muzycznej. MIFI77 przekształca warsztaty New Hope w kolektyw

Fot. Maciej Korsan
News
new hope, mifi77

Mniej więcej rok temu miały miejsce pierwsze warsztaty didżejskie zorganizowane w białostockiej piwnicy przy ulicy Białówny. Wszystko zaczęło się od sześcioosobowej grupy młodych zajawkowiczów, których zaproszono na cotygodniowe spotkania za dekami. Niespełna miesiąc później, gdy wieść o warsztatach poszła pocztą pantoflową, zdecydowano się zrobić pierwsze oficjalne nabory w celu utworzenia nowych grup. Tak pod kuratelą MIFIEGO77 zrodził się pełnoprawny projekt o nazwie New Hope.

Kompan i starszy brat

Swoją nazwę zawdzięczają Dtekkowi. Ojciec Chrzestny elektroniki z Białegostoku, mąż opatrznościowy miejscowych projektów – New Hope wspiera od początku. Trudno, żeby było inaczej. Jego podopiecznym i młodszym bratem od wielu lat jest Hubert Marcinkiewicz, nie mniej uzdolniony kompan z Dynamic Duo. Mając inicjatywę w opiece szefa wszystkich szefów, nic nie stoi na przeszkodzie w powodzeniu misji skupionej wokół idei tworzenia i propagowania wartościowej kultury przez białostockich aktywistów i promotorów.

Zrodzony w klubie FOMO, niegdyś „wyłącznie” warsztatowy projekt, a od dzisiaj także kolektyw, zajmować się będzie m.in. edukacją początkujących twórców, organizacją wydarzeń kulturalnych, wydawnictwem oraz promocją artystów. Inicjatywa powstała w odpowiedzi na potrzebę promocji lokalnych twórców oraz popularyzacji muzyki i sztuki niezależnej nie tylko w miejscowym regionie. Zdaniem Marcinkiewicza i osób będących częścią New Hope kulturalna stolica Podlasia – jak nazywany jest Białystok – oferuje niewystarczająco dużo możliwości rozwoju i promowania nowych talentów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

New Hope, MIFI77
Fot. Krzysztof Karpiński

Manifest

Pragną szukać nowych i niestandardowych rozwiązań. Związanym ze sceną stereotypom mówią stanowcze „nie”. New Hope ma być bezpieczną i otwartą przestrzenią. Artyści tworzący inicjatywę mają rozwijać się i promować swoją twórczość nie tylko lokalnie. Istotne z pozycji projektu jest zbudowanie zaangażowanej i świadomej społeczności: artystów, DJ-ów, producentów, promotorów i słuchaczy. Pod szyldem New Hope organizowane będą dodatkowo wszelkiego rodzaju wydarzenia. Bez kompromisów. Dając twórcom pełną swobodę wyrażania. Jej wyraz po raz pierwszy na poważnie dali za sprawą manifestu opublikowanego na swojej stronie internetowej. Oto jego treść:

Z niepokojem od wielu lat obserwujemy w Białymstoku spadające zainteresowanie społeczeństwa kulturą niezależną. Niestabilne czasy nie sprzyjają tworzeniu miejsc, w których młodzi ludzie mogą zetknąć się z alternatywą. Nie zgadzamy się na taki stan rzeczy. Jako osoby odbierające i tworzące kulturę widzimy w naszym regionie ogromny potencjał artystyczny, któremu brakuje odpowiednich warunków do rozwoju.

Jesteśmy grupą, którą połączyło zamiłowanie do muzyki i sztuki. Pochodzimy z różnych środowisk, mamy doświadczenia w wielu dziedzinach i jest to nasza unikalna siła. Motywuje nas pasja tworzenia, odkrywanie i obserwowanie rozwoju młodych talentów.

My, podpisujący ten manifest, obiecujemy stworzyć dostępną i przyjazną przestrzeń, w której artyści będą mogli się rozwijać i promować swoją twórczość. Zaczęliśmy od warsztatów DJ-skich w FOMO skupionych wokół muzyki elektronicznej, jednak patrzymy dużo dalej i szerzej. Jesteśmy otwarci na eksplorację różnych form i głęboko wierzymy, że czasem nieoczywiste połączenia dają najciekawszy rezultat. Chcemy pokazać, że w naszym regionie warto tworzyć kulturę oddolną na światowym poziomie.

Zobowiązujemy się jako Projekt New Hope organizować wydarzenia artystyczne najwyższej jakości, bez kompromisów, dając twórcom pełną swobodę wyrazu. Naszym celem jest budowanie wokół Projektu zaangażowanej i świadomej społeczności artystów i odbiorców. Dzięki naszym interdyscyplinarnym doświadczeniom, kontaktom i nowym technologiom zrealizujemy ten cel.

Jesteśmy w naszych działaniach autentyczni, kierujemy się w nich dobrem projektu i pamiętamy o wartościach, które nas połączyły. W pracy nad Projektem będziemy szukać nowych i niestandardowych rozwiązań. Nie boimy się łamać stereotypów ani podważać status quo.

Podpisując ten manifest, obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby Projekt New Hope był źródłem inspiracji, radości i dumy, które są tak bardzo potrzebne w otaczającej nas rzeczywistości.

New Hope, MIFI77
Fot. Bartek Matuszek

Premierowe wydarzenie New Hope odbędzie się w najbliższy piątek, trzydziestego września. Całość otworzy koncert Akademia, nadziei nowego rapu na rodzimej scenie. Skład połączyły: zajawka do brudnych, industrialnych dźwięków oraz estetyki DIY, ciężkie, przesterowane basy, dynamiczna perkusja oraz syntezatory pełne echa komplementowane nawijką w nowoczesnym wydaniu. Crème de la crème wieczoru będzie występ aż dwudziestu czterech DJ-ek i DJ-ów, absolwentek i absolwentów warsztatów didżejskich New Hope.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →