Wojna uderzyła w producentów sprzętu didżejskiego. Behringer bije na alarm

fot. wikicommons
Elektronika News Technologia
Behringer

Firma produkująca sprzęt audio - Behringer, dała sygnał, że ​​globalne problemy z niedoborem chipów pogorszyła wojna Rosji w Ukrainie. Sprawdźcie szczegóły.

Wojna w Ukrainie, a niedobory chipów Behringera

Firma poinformowała w niedzielę, 13 marca, że ​​po zmaganiu się z niedoborami chipów wykorzystywanych w produkcji sprzętu didżejskiego przez ostatnie dwa lata, problem po prostu się „znacznie pogorszył”. Według firmy audio większość chipów półprzewodnikowych jest wytwarzana przez gaz neonowy wytwarzany w ukraińskich fabrykach, które nie działają już z powodu rosyjskiej inwazji.

50% światowej produkcji gazu neonowego potrzebnego do całej produkcji chipów pochodzi z ukraińskich fabryk, które obecnie zostały zamknięte

– napisał Behringer na Facebooku.

Behringer dodał dziś rano kolejne komentarze, że problem może zostać złagodzony do 2023 roku, ponieważ „giganci technologiczni” zaczną inwestować pieniądze w produkcję w innych miejscach. Jak donosi Reuters, firma Intel przygotował plan budowy jednej z największych na świecie fabryk chipów w Ohio, inwestując w nią 20 miliardów dolarów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Szukamy w szczególności doświadczonych i pełnych pasji inżynierów systemu wbudowanego i sprzętu o mieszanej architekturze do pracy nad niezwykle ważnymi instrumentami muzycznymi i innymi produktami audio. […] Wraz z COVID nastąpiło zakłócenie łańcuchów dostaw, ale także ogromny wzrost popytu na urządzenia elektroniki użytkowej, co skłoniło wiele dużych firm, takich jak Intel, Samsung i TMC do zainwestowania setek miliardów w nowe fabryki chipów. […] możemy mieć nadzieję, że do 2023 roku zobaczymy ulgę w obecnych niedoborach chipów. Trzymajmy kciuki

– podsumowali przedstawiciele Behringera.

The Latest In The Behringer Synth Drama (And Why It Matters)

Niedobory w produkcji sprzętu didżejskiego – problem wraca

Pierwsze niedobory chipów miały miejsce już na początku pandemii, przez gwałtowny wzrost popytu na sprzęt didżejski oraz spłonięcie japońskiej fabryki produkującej większość chipów Denona i Pioneera. Każdy, kto chciał zakupić sprzęt didżejski, bądź nowy komputer z (o zgrozo!) najnowszymi podzespołami w trakcie pandemii, miał po prostu przerąbane. Szczególnie oberwało się Brytyjczykom, którzy po Brexicie musieli dodatkowo się zmierzyć ze wzrostem podatków VAT, ceł importowych i wyjątkowo długimi terminami realizacji.				


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →