Roland – wyjątkowa publikacja na 50-lecie firmy

fot. Richie Hawtin
Kultura Lifestyle News Zapowiedzi
Richie

Na swoje półwiecze firma Roland ma dla fanów sprzętu muzycznego mnóstwo atrakcji. Jedną z nich będzie bez wątpienia książka podsumowująca dotychczasową historię firmy. Sprawdźcie szczegóły!

Roland – historia sukcesu w pigułce

Na początku lata wydawnictwo Bjoorks (znane z publikacji o syntezie modułowej Patch & Tweak) wyda specjalną książkę Inspire The Music: 50 Years of Roland History. Będzie to 400-stronicowa kolorowa „historia wizualna” uznanej firmy, opowiadająca o produkcji sprzętu oraz wpływie producentów muzyki elektronicznej, którzy spopularyzowali modele TR-808, TB-303, TR-909 i inne. Ta specjalna publikacja zawiera również wywiady z „innowatorami, którzy pomogli zaprojektować sprzęt, który uczynił Roland tym, czym jest dzisiaj”. A znajdziemy w niej mnóstwo rozmów ze znanymi artystami: Sister Bliss, Richie Hawtin, Orbital, Thomas Dolby, Jimmy Jam & Terry Lewis, Ali Stone, Omar Hakim, Howard Jones, Peaches, Swizz Beatz, Jean-Michel Jarre, Egyptian Loverm jak i z wieloma innymi.

A Brief History of Roland Corporation

Roland Corporation to japoński producent elektronicznych instrumentów muzycznych, sprzętu, a także oprogramowania. Firma została założona przez Ikutaro Kakehashiego w Osace 18 kwietnia 1972 roku. W 2005 roku siedziba firmy została przeniesiona do Hamamatsu w prefekturze Shizuoka. Fabryki mieszczą się w Malezji, Tajwanie, Japonii i USA. Choć nie zawsze było kolorowo, firma wyprodukowała wiele instrumentów, które wywarły trwały i niebagatelny wpływ na muzykę popularną. Roland odegrał również kluczową rolę w rozwoju MIDI, znormalizowanego sposobu synchronizacji instrumentów elektronicznych, produkowanych przez różne firmy. W 2016 roku magazyn Fact napisał, że Roland „prawdopodobnie zrobił więcej dla kształtowania muzyki elektronicznej niż jakakolwiek inna [firma – przyp. red.] w historii”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Land of the Rising Sound | A Roland Retrospective

Roland z okazji 50-lecia zmienił oprawę swojej strony internetowej – więcej ciekawostek możecie zobaczyć tutaj.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →