Jamie xx pod koniec lata w Polsce

fot. Julio Enriquez
Studio dla kreatywnych

Pochodzący z Wielkiej Brytanii współtwórca grupy The xx rozhula pod koniec lata stolicę. James Smith, znany jako Jamie xx, wystąpi w tym roku na ON AIR Festival 2022. Sprawdźcie szczegóły!

Jamie xx – powrót króla piosenkowej elektroniki

James Smith pojawił się pierwszy raz pod aliasem Jamie xx w 2009 roku, na trzy miesiące przed premierą debiutanckiej płyty swojej grupy The xx, która przeszła do historii muzyki alternatywnej – Intro słyszał niemal każdy, nawet nieinteresujący się muzyką. Sam producent był wymieniany przez media jako wschodząca gwiazda brytyjskiej sceny house.

The xx – Intro

Rok 2014 okazał się przełomowy dla artysty. Po wydaniu drugiej płyty grupy, Coexist, był gotowy ukazać światu swój solowy materiał. Jak się niebawem okazało, debiutanckie solowe nagranie producenta – In Colour -niespodziewanie przebiło popularność drugiego albumu The xx, a sam James Smith został mianowany przez fanów i krytyków królem piosenkowej elektroniki. Bez wątpienia to nagranie jest jednym z najbardziej spektakularnych muzycznych debiutów ubiegłej dekady.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jamie xx – Girl

Po entuzjastycznie przyjętym debiucie oczy wielu fanów były mocno zwrócone w stronę jego studia nagraniowego. Artysta często grywał w klubach bądź pojawiał się jako gość na różnych wydawnictwach – chociażby na kompilacji oficyny Pampa od DJ Koze. Słuchacze oczekiwali czegoś więcej – chcieli kolejnego hitowego albumu, ale (jeszcze) się nie doczekali. W 2020 roku artysta wypuścił nowy kawałek – Idontknow, a dziś, gdy jesteśmy wolni od obostrzeń pandemicznych, pojawia się ogromna nadzieja na nowy album.

Jamie xx – Idontknow (Oona Video)

Sprawdź także: Jamie xx udostępnił rewelacyjny singiel Let’s Do It Again

Jak brzmi najświeższy materiał Jamie xx? Prawdopodobnie przekonamy się o tym już 9 września na Lotnisku Bemowo, gdzie artysta wystąpi w ramach ON AIR Festival 2022.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →