James Blake zadba o twój sen

Fot. Critics Value
News
Senny James Blake

James Blake przygotował dla Endel Sound dźwiękowy „wspomagacz zasypiania". Czy naprawdę działa?

Senny James Blake

Zajmująca się tworzeniem zindywidualizowanych soundscape’ów marka Endel Sound weszła we współpracę z brytyjskim producentem Jamesem Blakiem. Artysta przygotował dla niemieckiej firmy swój własny, niezwykły „dźwiękowy krajobraz” o nazwie Wind Down, który ma w zamierzeniu wspomagać zasypianie.

Soundscape Blake’a oparty jest na najnowszych zdobyczach wiedzy naukowej z zakresu snu i mechanizmów zasypiania. Jest to spersonalizowana kompozycja muzyczna dopełniona minimalistycznymi wizualizacjami video. Dzieło muzyka możemy pobrać za pośrednictwem aplikacji Endel (dostępnych na iOS, Android, Apple Watch, Amazon Alexa i Apple TV).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

James Blake x Endel – Wind Down

James Blake niczym Grimes

Te niezwykłe audiowizualne doświadczenie ma wpływać na aktywację przywspółczulnego układu nerwowego, wyzwalając ciało w stan odpoczynku i przygotowując umysł do snu. Jest to najnowszy dodatek do oferty firmy Endel Sound w zakresie doświadczeń związanych ze snem i relaksem, która obejmuje już kołysanki Grimes oraz wybór pejzaży dźwiękowych ułatwiających zasypianie. Wind Down ma na celu prześledzenie drogi od czuwania do snu i opiera się na unikalnych danych naukowych uzyskanych ze SleepScore Labs.

Dwie godziny przed położeniem się do łóżka i próbą zaśnięcia są bardzo ważne dla twojego ogólnego odpoczynku. Musisz zapomnieć o całym dniu i przejść do innego stanu psychicznego i fizycznego. Aby to umożliwić, w Wind Down zawarliśmy pewne tony i skale, które pomagają aktywować przywspółczulny układ nerwowy. Ciało zazwyczaj robi to naturalnie, ale czasami potrzebujemy dodatkowej zachęty, aby to osiągnąć

– mówi Oleg Stavitsky, dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Endel Sound.

James Blake 
James Blake/ Fot. Critics Value

James Blake tymczasem dodaje:

„Wind Down” pozwala mi odkryć bardziej ambientową stronę mojej muzyki i stworzyć projekt wspierający ludzi w nowy sposób. To hipnotyzujące, gdy słyszę, jak moja muzyka łączy się z naukowymi dźwiękami sztucznej inteligencji Endela i myślę, że stworzyliśmy coś nie tylko pięknego czy nawet znaczącego, ale prawdziwie praktycznego.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →