Festiwal South by Southwest z ekspansją na Berlin?

Fot. Jorge Royan
News
Berlin, covid-19, kluby, restrykcje, obostrzenia

South by Southwest to festiwal, na którym najnowocześniejsza technologia spotyka się z muzyką i filmem. Zazwyczaj festiwal odbywa się w Teksasie, ale teraz planowana jest jego ekspansja na… Berlin, podaje niemiecki magazyn „T3N". Czy hermetyczna i wciąż bardzo alternatywna scena berlińska zaakceptuje taki koncept?

South by Southwest ma chrapkę na berlińską publiczność?

South by Southwest, (SXSW), potocznie określane jako South By to konglomerat festiwalowy skupiający w sobie konferencje filmowe, interaktywne wydarzenia muzyczne i rozrywkowe, które odbywają się w połowie marca w Austin w Teksasie w Stanach Zjednoczonych.

170 koncertów i wydarzeń klubowych, a do tego cztery konferencje i aż 30 tymczasowych instalacji artystycznych – to najprawdopodobniej najnowszy pomysł na przyszłoroczny festiwal South by Southwest w Berlinie. Czy ten rozrywkowy koncept wpasuje się niemiecki krajobraz imprezowy, w którym undergroundowe wartości odgrywają tak znaczącą rolę?

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Trop wiedzie z komisji budżetowej Bundestagu

Festiwal nie został jeszcze co prawda oficjalnie potwierdzony, ale gazeta „Der Tagesspiegel” odkryła pewne wskazówki w dokumentach komisji budżetowej niemieckiego Bundestagu – w planach rozwoju wydarzeń przemysłu kreatywnego odnotowano planowane wydatki w wysokości 3,5 mln euro na rzecz Springer-Verlag i Penske Media Group. W ciągu czterech lat firmy miałyby otrzymywać środki z budżetu państwa. Pieniądze mają być następnie przeznaczone na zorganizowanie „kilkudniowego festiwalu kreatywnego w Berlinie”. Tymczasem Penske Media Group to… nikt inny jak większościowy właściciel South by Southwest.

Festiwal pod inną nazwą

Mało prawdopodobne jest jednak, że festiwal będzie nosił również nazwę South by Southwest – prawa autorskie do nazwy oznaczałyby bowiem również zainwestowanie dziesiątek milionów euro. Berlin ma nadzieję, że festiwal będzie miał bardziej międzynarodowy wydźwięk i ściągnie do miasta fanów muzyki i turystów. Dodajmy, że Berlin jest niewątpliwie europejską stolicą branży kreatywnej przyciągającą do siebie muzyków, DJ-ów, performerów czy malarzy.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →