’Duch’ Love Parade powraca do Berlina!

News

Czy na berliński Alexanderplatz powróci parada z muzyką techno? Pojawiły się pierwsze informacje na ten temat - zdradzamy datę i więcej szczegółów.

Berlin doczekał się nowej masowej imprezy techno, inspirowanej słynną Love Parade. Tutaj powiązania z eventem Dr Motte się kończą. Organizator nowego pochodu Zug der Liebie, Jens Hohmann podkreśla, że nie ma na celu ożywienia kultowej parady miłości, a jego intencje są zupełnie inne.
Chcemy zwrócić uwagę na problemy mieszkańców Berlina, stale rosnące czynsze i trudną sytuacje uchodźców. Na zwykłej demonstracji pojawiło by się 50 czy 100 osób, z muzyką w tle możemy zdziałać o wiele więcej – stwierdza Hohmann.
Zug der Liebie planowo ma wyruszyć 18 lipca, a trasa parady ma przebiegać od Alexanderplatz do dzielnicy Kreuzberg. Na chwile obecną przewidziane jest 10 'platform’, a na  szczegóły musimy jeszcze trochę poczekać.
Oryginalna Love Parade po raz ostatni odbyła się w Duisburgu w 2010 roku, pod hasłem „The Art of Love”. Impreza skończyła się tragedią. Wybuch paniki w tunelu prowadzącym do wejścia na teren festiwalu, spowodował śmierć 21 osób, a 511 zostało rannych. Uczestnicy Zug der Liebie uczczą pamieć ofiar minutą ciszy.

więcej informacji: http://zugderliebe.org/

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupyPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →