Eksperci z UK zaprezentowali plan pomocy dla branży muzycznej

News
Eksperci z UK zaprezentowali plan odmrażania muzyki na żywo

Eksperci z Wysp wystosowali apel do władz, a w nim składający się z 5 kroków plan odmrażania branży muzycznej. Jak wyglądać ma według nich powrót muzyki na żywo?

COVID-19 wciąż zabójczy dla muzyki na żywo

Stadiony, świątynie i sklepy wielkopowierzchniowe – te obiekty są już otwarte dla wszystkich chętnych. Choć obowiązuje w nich nowy rygor sanitarny, to wciąż ciężko zrozumieć dlaczego koncerty i imprezy pozostają ograniczane lub objęte całkowitym zakazem. Logika tej polityki jest dla mnie wciąż zagadką, a dla wielu gwoździem do finansowej trumny.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Sytuacja jest niezwykle nieciekawa, a działań ze strony rządowej brak. I, jak się okazuje, nie jest to tylko problem Polski, bowiem w Zjednoczonym Królestwie większe wydarzenia i kluby również pozostają zbanowane. W zeszłym miesiącu ruszyła tam kampania #saveourscene, która miała na celu zbiórkę środków na mniejsze lokale, które nie poradzą sobie finansowo. W odpowiedzi na apel branży, władze zaprezentowały pięciostopniowy program odmrażania muzyki na żywo. Właśnie poznaliśmy alternatywę wobec tego planu.

Ekspercka alternatywa

Dzisiaj grono ekspertów z Music Venues Trust (MVT), europejskiej sieci zajmującej się koncertami i wydarzeniami zaprezentowała swój alternatywny plan odmrażania tej gałęzi gospodarki. Pierwszym postulatem jest zastrzyk gotówki dla poszkodowanych podmiotów w wysokości 50 milionów funtów i ponowne otwarcie lokali bez wymogu zachowania zasad social distansingu. Jak to zrobić? A no w ten sposób:

Krok 1: Utworzyć program wsparcia finansowego dla branży, jeśli chcemy by takowa w ogóle przetrwała.
Krok 2: Sprawdzić czy krok 1 został wykonany, jeśli nie patrz krok 1.
Krok 3: Zejść z drogi jednej z najbardziej kreatywnych i dynamicznych branży na świecie i znieść obostrzenia sanitarne.
Krok 4: Kontynuować otrzymywanie społecznych, kulturowych i ekonomicznych korzyści płynących od dekad z działalności branży muzycznej, ponieważ krok 1 został dobrze zrealizowany.
Krok 5: Zdać sobie sprawę, że nie potrzebujecie 5 kroku, ponieważ krok 1 został dobrze zrealizowany.

Czy władzę UK posłuchają głosu ekspertów? Tego dowiemy się zapewne na dniach, gdy poznamy decyzję rządu dotyczące nowych przepisów. Trzymajmy kciuki aby rządzący choć w jednym kraju poszli po rozum do głowy i posłuchali głosu tych, którzy na temat muzyki na żywo wiedzą najwięcej.


#razemtańczymyrazemwalczymy – podpisz petycję!

Jeśli nie zgadzacie się z tym, że polski rząd wciąż omija sektor klubowy w czasie pandemii koronawirusa – okażcie mu swoje wsparcie! Dołączcie do nas i kilkunastu już tysięcy fanów muzyki, i podpiszcie naszą petycję do Rządu RP o pomoc dla branży eventowej.

Petycja ws. rządowego wsparcia branży kulturalno-rozrywkowej

#razemtańczymyrazemwalczymy

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →