Kluby i imprezy nie wrócą w czwartym etapie odmrażania gospodarki

News

Przedstawiciele polskiego rządu właśnie przedstawili szczegóły czwartego etapu odmrażania gospodarki. Niestety, ponownie zabrakło w nim klubów, imprez oraz koncertów.

Konferencja Premiera Morawieckiego – szczegóły czwartego etapu odmrażania gospodarki

Dziś (27 maja) rano odbyła się konferencja prasowa Premiera Mateusza Morawieckiego, Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego, podczas której podano szczegóły dotyczące znoszenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa w Polsce, w ramach czwartego i jak na razie ostatniego, planowanego etapu odmrażania gospodarki.

Etap ten ma zacząć wchodzić w życie już w najbliższą sobotę, 30 maja. Wtedy to zostanie zniesione jedno z najbardziej istotnych obostrzeń – nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Od tego dnia będzie można swobodnie poruszać się po ulicach bez maseczek, jednak wciąż z zachowaniem bezpiecznego dystansu społecznego. Maseczki będą jednak nadal obowiązywać w sklepach, kinach, muzeach i innych tego typu przestrzeniach zamkniętych.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kolejną istotną kwestią jest zniesienie obostrzeń w obszarze sektora handlowego i gastronomicznego. Od soboty w tych miejscach nie będzie obowiązywał limit osób na konkretnej powierzchni. Nas jednak najbardziej zainteresowała kwestia kultury, która również została poruszona podczas dzisiejszej konferencji.

Zobacz całą konferencję Premiera Morawieckiego, Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego

Co z kulturą i branżą muzyczną? Czy kluby wrócą do swojej działalności?

Świat kultury i muzyki z dużą nadzieją oczekiwał tego, w jaki sposób czwarty etap odmrażania polskiej gospodarki odniesie się do obecnej sytuacji tej branży i czy w ogóle się w końcu do niej odniesie. Premier Morawiecki poinformował w związku z tym, że od 30 maja będzie możliwość organizowania zgromadzeń do 150 osób.

Następnie, informując o odmrożeniu chociażby cyrków oraz możliwości organizowania uroczystości rodzinnych, w tym wesel do 150 gości, podkreślił dosadnie, że zezwolenie organizowania wyżej wspomnianych zgromadzeń nie odnosi się do klubów i dyskotek, gdyż z obserwacji rządu wynika, iż takie miejsca są wzmożonym ogniskiem transmisji wirusa.

Minister Gliński dodał jednak na pocieszenie, że od 30 maja będzie można organizować koncerty plenerowe do 150 osób, po czym podziękował artystom za to, że w obecnych realiach tak szybko przenieśli się do sieci i z ogromnym zaangażowaniem dostarczają społeczeństwu kultury przez Internet.

To jak, widzimy się niedługo na plenerkach? 🙂

Kappa FuturFestival 2019 Fot. Jakub Guzik

Kappa FuturFestival 2019 Fot. Jakub Guzik

#razemtańczymyrazemwalczymy – podpisz petycję!

Jeśli nie zgadzacie się z tym, że polski rząd wciąż omija sektor klubowy w czasie pandemii koronawirusa – okażcie mu swoje wsparcie! Dołączcie do nas i kilkunastu już tysięcy fanów muzyki, i podpiszcie naszą petycję do Rządu RP o pomoc dla branży eventowej.

Petycja ws. rządowego wsparcia branży kulturalno-rozrywkowej

#razemtańczymyrazemwalczymy

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →