DotDot – Wired EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2012/09/01
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Artur Śleziak aka Dot Dot to wrocławski producent, który zdążył w tym roku zagościć w rodzimych klubach występując przed takimi artystami, jak Jan Jelinek czy Robert Henke. Teraz przyszedł czas na debiutancką EP-kę, która ukaże się najprawdopodobniej na jesieni w postaci płyty winylowej. Mocno minimalistyczne podejście do pseudonimu, nawiązuje zapewne do największych gatunku. Czy tak też jest z jego twórczością? Sprawdźmy…

Wired Ep” to cztery dobrze przemyślane, przestrzenne utwory osadzone w stylistyce dub techno (lub, jak kto woli, slowtechno czy ambient techno) z elementami glitchu. Ten ostatni na szczęście nie wybija się na pierwszy plan, a jest jedynie jednym z wielu składowych budujących bardzo ciekawą, lekko „mroźną”, ale zdecydowanie wciągającą dźwiękową opowieść.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Otwierający EP-kę „Illusion” już po pierwszym odsłuchu daje sygnał, że mamy do czynienia – chyba nie będę przesadzał – z muzyką najwyższej próby. Świetna deepowa atmosfera, znakomicie dobrane, odpowiednio rozmyte w przestrzeni brzmienia, wszystko w odpowiednich proporcjach świadczących o potencjale wydawnictwa. Kolejny numer – „Rapiat” – nie odstaje poziomem od poprzednika. Oparty o małą grupę zapętlonych, mglistych melodii z gracją przeplatających się w tle w towarzystwie zgrabnie dobranych efektów, z powoli wyłaniającym się, rytmicznym bitem – podobnie jak „Illusion” hipnotyzuje słuchacza swoim klimatem.

Wired”, czyli trzeci, a zarazem tytułowy kawałek z EP-ki, to świetnie skrojona, wyważona produkcja, którą można uznać za przykładnego reprezentanta muzyki dub techno. Od początku, do końca płynie w oparciu o niezmienny, subtelny, acz od początku wyraźnie zarysowany bit. Momentami przychodziły mi skojarzenia (może na wyrost) z najbardziej deepowymi produkcjami Andersa Trentemøllera. „DynamicLife” – które, w tym wypadku, kończy naszą wyprawę w świat Dot Dota tylko potwierdza fakt, iż na „Wired Ep” to wyborna, dojrzała elektronika najwyższych lotów.

Jeżeli macie ochotę na dawkę świetnej, klimatycznej muzyki z pogranicza ambient i techno, jeśli lubicie dłuższe muzyczne opowieści, którym często towarzyszy uczucie odprężenia, to jeszcze przed wydaniem debiutanckiej EP-ki, zapraszam do odsłuchania fragmentów udostępnionych na Soundcloud przez samego autora.

Tekst: Artur Fabiański


DotDot WiredEP Preview by [ .. ] (dot dot)Tracklista

01. Illusion

02. Rapiat

03. Wired

04. DynamicLife

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →