Domowe Rytmy z… Noviką #zostańwdomu

Wywiad
Novika

By zachęcić Was do zostania w domu, przedstawiamy nowy cykl - Domowe Rytmy. Dowiedzcie się, co w zaciszu własnych czterech ścian porabiają nasi goście. Jakie są ich ulubione miejsca odpoczynku i zwyczaje? Czego najczęściej lubią słuchać i co jeść? Czyje płyty polecają, by przetrwać ten czas? Dziś swoimi odpowiedziami dzieli się Novika!

Domowe Rytmy, czyli artyści w zaciszu własnego domu

Cykl ten ma na celu uświadomić Was jak ważne jest pozostanie w domu w tym wyjątkowym czasie. Im poważniej to potraktujemy, tym więcej korzyści dla spokoju i zdrowia nas samych, naszych bliskich oraz pozostałych osób. Dzięki wspólnemu działaniu, uda nam się przezwyciężyć zagrożenie i szybciej wrócić do tego, co wszyscy uwielbiamy – spotkań w ulubionych miejscach i czerpania radości z muzyki na żywo w klubach, na koncertach czy festiwalach. Tymczasem #zostańwdomu i przeczytaj, co w tym czasie porabia… Novika!

Do cyklu, który ukazywać będzie się na Muno.pl i Rytmy.pl, zapraszamy polskich artystów. Odpowiedzi na pytania udzieliła nam już m.in. Rosalie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Domowe Rytmy #1 Novika

Kasia Nowicka to postać, która zarówno jako dziennikarka, didżejka, jak i wokalistka, odcisnęła spore piętno na polskiej elektronice ostatnich dwudziestu lat. Artystycznie Novika zadebiutowała na początku poprzedniej dekady. W międzyczasie działała na wielu płaszczyznach. Prowadziła audycje autorskie, regularnie grała jako didżejka oraz udzielała się wokalnie, m.in. w produkcjach Fisza czy Smolika. Następnie przyszła pora na rozwijaną do dziś z sukcesem karierę solową. W tym roku ukazał się czwarty długogrający album Noviki zatytułowany Bez Cukru.

Novika - Fot. Radosław Kaźmierczak

Novika – Fot. Radosław Kaźmierczak

Co najczęściej porabiasz w domu? Odpoczynek, praca czy coś innego?

Novika: Dopiero od kilku lat uczę się leniuchowania, relaksowania w zaciszu domowym. Wcześniej często wydawało mi się, że cały czas jest coś do zrobienia, a jeśli nie, to trzeba wyjść się z kimś spotkać. Teraz lubię zarówno pracować, jak i odpoczywać w domu.

Ulubione miejsce w domu/mieszkaniu?

Novika: Kanapa w salonie, na której niestety najlepsze miejsce zajął Lex, więc czasem się na nie czaję kiedy wychodzi (śmiech) Okupuję też często duży stół w salonie, przy którym uwielbiam w samotności spożywać śniadanie w tygodniu jednocześnie czytając. Mamy też taki tyci ogródek, z którego widać osiedlowe podwórko.

Najlepiej odpoczywam w… (np. w wannie, na kanapie, na balkonie, na tarasie, itd.)

Novika: Najlepiej odpoczywam na kanapie i w sypialni.

Przedmiot, z którego najczęściej lubisz korzystać?

Novika: Hmm… jakie trudne pytanie! (śmiech) Przedmiot, którego najczęściej szukam w domu, a bez którego nie funkcjonuję to moje okulary do czytania. Bez nich nie obsłużę pozostałym ulubionych przedmiotów: Macbooka, telefonu, książki i gazety.

W domu czeka na mnie… (ulubiona osoba, zwierzę, a może po prostu własne łóżko lub coś innego, czego mi brakuje gdzieś indziej?)

Novika: W domu czeka na mnie najgrubszy i najbardziej nieprzewidywalny kot. Czasem czeka też Lex lub moja córka, która w tym roku wybitnie wcześnie kończy lekcje i jest głodna.

Danie, które najchętniej przygotowuję dla siebie lub gości…

Novika: Sporo przyrządzam jedzenia w domu, ale nie jestem dobra w gotowaniu. Mam za to swoje zasady, według których się odżywiam, więc po prostu wolę po swojemu. Często potrawa, którą przyrządzę, zależy od tego co jest w lodówce i nie chcę, żeby się zmarnowało.

Najczęściej jest to taka „potrawka” wege: cebula, czosnek, cukinia, szpinak, soczewica, papryka, czasem boczniaki, kolendra itd… wszystko fajnie przyprawione, odrobina jakiegoś sosu… Danie na spontanie. 😉

W moim domu najczęściej gra… (artysta, zespół, gatunek, radio, itd.)

Novika: W moim domu wieczorami bywa włączony telewizor albo jakiś serial. Staram się jednak też nadrabiać muzyczne nowości z zakresu elektroniki. Ostatnio zasłuchuję się w nowych albumach Coals, Caribou, Four Tet, Pejzaż.

Trzy utwory, sety lub płyty, dzięki którym przetrwam bez wychodzenia z domu…

Novika: Opcji jest tak wiele. Wreszcie jest czas na sprawdzenie fajnych podcastów (odkryłam na przykład Song Explorer), audycji kolegów z różnych stacji internetowych (Czwórka, Newonce). Ale dobra trzy leciutkie piosenki rzucę:

CoalsSleepwalker

Bat For LashesFeel For You

CaribouNew Jade

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →