Pejzaż zapowiada nowy album – mamy pierwsze utwory

News
Bartosz Kruczynski Earth Trax

Bartek Kruczyński nie zna słowa "przerwa". Lada moment nakładem Shall Not Fade pojawi się jego pierwszy longplay nagrany jako Earth Trax. Tymczasem pod aliasem Pejzaż, Kruczyński szykuje się do premiery drugiego krążka w historii tego projektu. Płytę zatytułowaną Blues zapowiada kawałek Moje Miejsce.

Pejzaż. Powrót do przeszłości, część druga

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nowy materiał Pejzażu inspirowany jest polskim popem przełomu lat 90. i 00. Poprzedni album, wydany w 2018 roku Ostatni Dzień Lata, koncentrował się wokół muzyki z wcześniejszych dekad. Długogrający debiut Pejzażu był swego rodzaju przedłużeniem myśli towarzyszącej Kruczyńskiemu we współtworzonym z Jaromirem Kamińskim projekcie Ptaki. Zresztą sam Jaromir także nawiązał do dorobku duetu, w tym płyty Przelot, na zaprezentowanej w ubiegłym roku płycie Powoli.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tym razem jako Pejzaż, Kruczyński wrzuca w ramy delikatnego, aż chciałoby się napisać sofciarskiego house’u, polski pop sprzed co najmniej dekady, a nawet zdecydowanie dalej. Ciepłe, klawiszowe akordy, charakterystyczne dla epoki ozdobniki i groove przenoszą nas do czasów, gdy Piasek zamiast rzewnych ballad, wolał rozkręcać imprezy (sic!) takimi kawałkami Mocniej czy Bliżej.

Pejzaż bierze na warsztat numer Marysi Sadowskiej

Zapętlony, wokalny sampel nie pochodzi jednak z lat 90. Fragment ten pierwotnie znalazł się w nieco młodszej piosence, a mianowicie Tu i Teraz Marysi Sadowskiej. Utwór miał swoją premierę w 2005 roku, a dwa lata później trafił na czwartą płytę wokalistki zatytułowaną Gwiazda dla każdego.

Ale to nie jedyna próba tego, co znajdziemy na Blues. Na stronie Side One możecie odsłuchać dwuminutowych fragmentów innych kompozycji, które trafiły na płytę. Kiedy Jesteś BliskoNie Ma Miłości kontynuują objęty w Moim Miejscu kurs. Polski pop stanowi tło dla house’owego szkieletu utworów, co zresztą ma być dominującym motywem na całej płycie. Ujmując sprawę prościej – mamy tu do czynienia z esencją polo house’u, nurtu poniekąd zapoczątkowanego i zdefiniowanego przez artystów skupionych wokół wytwórni The Very Polish Cut-Outs i Transatlantyk.

Pejzaż zapowiada Blues. Zamów płytę w preorderze

Blues, bo tak będzie zatytułowany drugi album, który Kruczyński wyda jako Pejzaż, ukaże się 27 marca nakładem The Very Polish Cut-Outs.

Już dziś można dokonać preorderu wersji winylowej wydawnictwa. Krążek dostępny jest w sklepach Side One, Cyman Records i Winyl Market.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →