Nostalgia końca lata i progressive house rodem z lat 90. Słuchamy nowego singla od Earth Trax

fot. Mall Grab
News
Earth Trax i jego sensualne dźwięki

Jeśli szukacie dobrej nuty na weekend, to zdecydowanie odpalcie kawałek Dream Pop, który promuje nadchodzący album Earth Trax.

Earth Trax i jego sensualne dźwięki

Earth Trax swoją najnowszą płytę noszącą tytuł The Sensual World wyda nakładem labelu Shall Not Fade. Premiera krążka przewidziana jest na 20 maja. Wydawnictwo promuje już teraz singiel Dream Pop, którego możecie posłuchać poniżej:

Jak zdążyliście usłyszeć, Dream Pop to ciepłe i rozmyte melodie oraz wokalne, które nakładają się na progresywny house z lat 90. Ten kawałek to po prostu błogie wibracje zachodzącego słońca na tle spokojnego oceanu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Earth Trax zapowiedział, że do kawałków ze swojego nowego albumu wplata trance, EBM, drill, dream pop i solidne techno. The Sensual World to kolejny muzyczny owoc płodnego warszawskiego producenta i DJ-a, który wydaje również ambientowe prace pod swoim nazwiskiem Bartosz Kruczyński. Wydawnictwo jest następstwem wypuszczenia przez niego dwóch albumów w 2020 roku. Podobnie jak tamte krążki, które czerpały z dźwięków zimnej fali, industrialu i breakbeatu, 11 utworów na The Sensual World czerpie z szerokiej gamy stylów. Materiał powstał w 2020 roku podczas kwarantanny i jest próbą rekontekstualizacji gatunków, dzięki którym rozpoczęła się kariera Kruczyńskiego.

Bartosz Kruczyński - Earth Trax
Fot. Mall Grab 

Słodko-gorzkie parkietowe momenty

Płyty miał już okazję słuchać nasz redakcyjny kolega, Damian Badziąg, który tak opisuje swoje wrażenia ze słuchania longplaya:

Konsekwencja w działaniu Earth Trax z upływem lat nadal imponuje. Wsłuchując się w The Sensual World, myślami wracamy do jego wydawnictw z początków kariery bogatych w arpeggiowane melodie czy soczyste pady (Dream Pop i Fireflies), dzięki którym stały się one tak rozpoznawalne. Kruczyński gdzie indziej skupia się na projektowaniu dźwięku i złożoności rytmicznej, z ostrymi, krystalicznymi melodiami acid (Metal i Dreams Made Flesh) z połamanymi bitami i epickimi syntezatorami. Podczas gdy w innych utworach artysta sięga po „słodko-gorzkie parkietowe momenty” (Nowhere), gdzieniegdzie natrafiamy na dźwiękowe wytchnienie w postaci powolnych, pozbawionych tempa utworów Nowhere i Everlong.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →