Subiektywne podsumowanie roku 2020: Zambon

Artykuł
Podsumowanie roku 2020 od Zambon

Prócz podsumowań, w których stworzenie zaangażowaliśmy społeczności skupione wokół danych gatunków, postanowiliśmy zapytać o highlighty mijającego roku kilka barwnych postaci lokalnej sceny. Przed Wami Zambon i jego zestawienie topów roku 2020.

Macieja Zambona nie trzeba nikomu przedstawiać. Człowiek odpowiedzialny za wytwórnie The Very Polish Cut Outs i Transatlantyk, jeden z ojców polo house’u i baltic beatu, didżej, wydawca i wieczny eksplorator odległych muzycznych zakątków. Choć w tym roku miał co robić za sprawą premier kolejnych pozycji w katalogach swoich labeli, to znalazł czas, by posłuchać zarówno polskiej, jak i zagranicznej elektroniki. Co zrobiło na nim szczególne wrażenie? Przekonajcie się.

Podsumowanie roku 2020: Zambon

ŚWIAT #1 Wydawnictwo roku (płyta/EPka)

DJ Python – Mas Amable

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Hipnotyczny tropikalny odpał – oszczędny w środkach, ale robiący piorunujące wrażenie. DJ Python to obecnie jeden z najciekawszych producentów na scenie.

ŚWIAT #2 Utwór roku

Cable Toy & Poexxxali – Zaloznik Ritma (Original Mix).

Kozacki house z rosyjskimi wokalami i samplami z Enigmy. Cable Toy to kolejna obok Lipelisa, Simmple Symmetry, Kito Jempere, DJ Cata niezwykle utalentowana postać z Rosji, która produkuje świetną taneczną elektronikę..

ŚWIAT #3 Wydarzenie roku (koncert, zjawisko, wydarzenie online, itd.)

Huge DJ Party Alerts na Instagramie. Wyborna insiderska beka z didżejów.

ŚWIAT #4 Postać roku

Z racji tego, że kluby były zamknięte, a sam w domu w tym roku słuchałem bardzo mało tanecznej muzyki elektronicznej i jakoś za bardzo nie śledziłem tego co się w wielkim świecie dzieje – ciężko mi tutaj kogoś wskazać.

ŚWIAT #5 Odkrycie roku

j.w

POLSKA #1 Wydawnictwo roku (płyta/EPka)

Album: Earth Trax – LP2

Kolejny album Bartka z niewiarygodną ilością świetnych numerów, moim zdaniem jeszcze lepszy niż debiut. Posłuchajcie klimatycznego Ambient Dance.

EP: Das Komplex – Reverse Hallucination

Jeden z czołowych i nielicznych producentów nowoczesnego disco/house w kraju, który powinien zaliczać się do światowej czołówki. Jego EPka dla King Of Kong jest chyba jego najbardziej zróżnicowaną w karierze a dodatkowo pokazuje, że również świetnie czuje się produkując bardziej mroczne i trance’owe klimaty.

POLSKA #2 Utwór roku

Serasso – Plazza

Wszystko, co kocham w dobrym house’ie. Pulsujący bas, kosmiczne pady i tropikalne akcenty.

POLSKA #3 Wydarzenie roku (koncert, zjawisko, wydarzenie online, itd.)

Nic jakoś za bardzo nie zapadło mi w pamięć poza tryliardem DJ streamów w sieci, które trudno nazwać “wydarzeniem”.

POLSKA #4 Postać roku

Bartosz Kruczyński. Jeden z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych producentów w kraju. W tym roku wydał trzy świetne albumy. Dwa jako PejzażBlues i Noce i dnie – oraz LP2 jako Earth Trax. Każdy znakomity i każdy zupełnie różny. Nie ma w Polsce drugiego takiego artysty.

Bartosz Kruczynski Earth Trax

POLSKA #5 Odkrycie roku

Etnobotanika – duet z Katowic mocno zaskoczył mnie swoją debiutancką EPką. Świetny klimatyczny deep house i nu disco, którego w Polsce jak na lekarstwo.

Serasso – bydgoski producent z ogromnym talentem, którego debiut miałem okazję wydać na Transatlantyku.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →