Subiektywne podsumowanie roku 2020: Zambon

Artykuł
Podsumowanie roku 2020 od Zambon

Prócz podsumowań, w których stworzenie zaangażowaliśmy społeczności skupione wokół danych gatunków, postanowiliśmy zapytać o highlighty mijającego roku kilka barwnych postaci lokalnej sceny. Przed Wami Zambon i jego zestawienie topów roku 2020.

Macieja Zambona nie trzeba nikomu przedstawiać. Człowiek odpowiedzialny za wytwórnie The Very Polish Cut Outs i Transatlantyk, jeden z ojców polo house’u i baltic beatu, didżej, wydawca i wieczny eksplorator odległych muzycznych zakątków. Choć w tym roku miał co robić za sprawą premier kolejnych pozycji w katalogach swoich labeli, to znalazł czas, by posłuchać zarówno polskiej, jak i zagranicznej elektroniki. Co zrobiło na nim szczególne wrażenie? Przekonajcie się.

Podsumowanie roku 2020: Zambon

ŚWIAT #1 Wydawnictwo roku (płyta/EPka)

DJ Python – Mas Amable

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Hipnotyczny tropikalny odpał – oszczędny w środkach, ale robiący piorunujące wrażenie. DJ Python to obecnie jeden z najciekawszych producentów na scenie.

ŚWIAT #2 Utwór roku

Cable Toy & Poexxxali – Zaloznik Ritma (Original Mix).

Kozacki house z rosyjskimi wokalami i samplami z Enigmy. Cable Toy to kolejna obok Lipelisa, Simmple Symmetry, Kito Jempere, DJ Cata niezwykle utalentowana postać z Rosji, która produkuje świetną taneczną elektronikę..

ŚWIAT #3 Wydarzenie roku (koncert, zjawisko, wydarzenie online, itd.)

Huge DJ Party Alerts na Instagramie. Wyborna insiderska beka z didżejów.

ŚWIAT #4 Postać roku

Z racji tego, że kluby były zamknięte, a sam w domu w tym roku słuchałem bardzo mało tanecznej muzyki elektronicznej i jakoś za bardzo nie śledziłem tego co się w wielkim świecie dzieje – ciężko mi tutaj kogoś wskazać.

ŚWIAT #5 Odkrycie roku

j.w

POLSKA #1 Wydawnictwo roku (płyta/EPka)

Album: Earth Trax – LP2

Kolejny album Bartka z niewiarygodną ilością świetnych numerów, moim zdaniem jeszcze lepszy niż debiut. Posłuchajcie klimatycznego Ambient Dance.

EP: Das Komplex – Reverse Hallucination

Jeden z czołowych i nielicznych producentów nowoczesnego disco/house w kraju, który powinien zaliczać się do światowej czołówki. Jego EPka dla King Of Kong jest chyba jego najbardziej zróżnicowaną w karierze a dodatkowo pokazuje, że również świetnie czuje się produkując bardziej mroczne i trance’owe klimaty.

POLSKA #2 Utwór roku

Serasso – Plazza

Wszystko, co kocham w dobrym house’ie. Pulsujący bas, kosmiczne pady i tropikalne akcenty.

POLSKA #3 Wydarzenie roku (koncert, zjawisko, wydarzenie online, itd.)

Nic jakoś za bardzo nie zapadło mi w pamięć poza tryliardem DJ streamów w sieci, które trudno nazwać “wydarzeniem”.

POLSKA #4 Postać roku

Bartosz Kruczyński. Jeden z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych producentów w kraju. W tym roku wydał trzy świetne albumy. Dwa jako PejzażBlues i Noce i dnie – oraz LP2 jako Earth Trax. Każdy znakomity i każdy zupełnie różny. Nie ma w Polsce drugiego takiego artysty.

Bartosz Kruczynski Earth Trax

POLSKA #5 Odkrycie roku

Etnobotanika – duet z Katowic mocno zaskoczył mnie swoją debiutancką EPką. Świetny klimatyczny deep house i nu disco, którego w Polsce jak na lekarstwo.

Serasso – bydgoski producent z ogromnym talentem, którego debiut miałem okazję wydać na Transatlantyku.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →