Podsumowanie roku 2020: house [Polska]. Muno x House Heads Polska

Artykuł
Podsumowanie roku 2020 w muzyce house w Polsce

W tym roku w Polsce, dziedzinie muzyki house, działo się dużo i dobrze. Przede wszystkim na Facebooku powstała prężnie działająca grupa zrzeszająca rodzimych fanów i fanki tego gatunku - House Heads Polska. To właśnie ich zaprosiliśmy do udziału w Podsumowaniu Roku 2020: house. Zobaczcie jak wypadło głosowanie w poszczególnych kategoriach skupionych na polskiej scenie.

Tegoroczne podsumowania w danej dziedzinie muzyki klubowej, oddaliśmy w ręce słuchaczy i słuchaczek. Zaprosiliśmy jedne z największych w Polsce facebookowych grup zrzeszających miłośników i miłośniczki muzyki techno, house i drum’n’bass, by podzielili się swoimi typami, a następnie wyłonili spośród nich zwycięskie propozycje. Pod uwagę braliśmy zarówno to, co działo się na świecie, jak i na rodzimym podwórku. Efektem są podsumowania dedykowane zagranicy oraz Polsce. Rezultaty tegorocznych podsumowań to wynik wyboru Was – fanów i fanek danego gatunku.

2020 na polskiej scenie house. Dobry rok?

Choć ostatnie lata to dominacja techno, to jednak muzyka house może liczyć w Polsce na rzeszę oddanych słuchaczy i słuchaczek. Ich grono coraz liczniej zasila szeregi grupy House Heads Polska. To za przede wszystkim za ich sprawą wyłoniliśmy najciekawsze postacie, wydawnictwa i wydarzenia na rodzimym house’owym podwórku. Swoje trzy grosze dorzuciła także społeczność grupy muno_room, do której Was zapraszamy!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

House. Płyty, utwory, odkrycia…

Rok 2020 obfitował w niemało świetnych, house’owych wydawnictw autorstwa polskich twórców i twórczyń. Pewnie zaliczylibyśmy niejedną house’ową imprezę, gdyby nie pandemia, lecz i tutaj znajdzie się coś, na co warto zwrócić uwagę. Licznie publikowane sety czy streamy z udziałem polskich didżejów i didżejek, także nie powinny zawieść miłośników i miłośniczki house’u. Tymczasem do meritum!

Podsumowanie roku: house [Polska]

Podsumowanie roku: house [Polska]

Kto zyskał największe uznanie house’owej społeczności w Polsce? Oto rezultaty Podsumowania Roku 2020: house – Muno.pl x House Heads Polska!

Podsumowanie Roku: House – POLSKA

#1 Wydawnictwo roku (płyta/EPka)

Tutaj zwycięzca mógł być tylko jeden. Fenomenowi płyty Blues poświęciliśmy obszerny artykuł. Jak widać po rezultacie głosowania, Bartek Kruczyński aka Pejzaż zdobył uznanie tylko dziennikarzy, ale i szerokiej publiczności. Już dawno w polskiej muzyce house nie pojawił się równie bogaty i dopieszczony album. Na pudle nie zabrakło także siły doświadczenia w osobie Das Komplexa, jak i świeżej krwi, czyli Boryna, reprezentanta Polena Recordings.

1. Pejzaż – Blues

2. Das Komplex – Miąższ EP

3. Boryn – Jewels EP

#2 Utwór roku

A propos doświadczenia. Dla Marcina Łukaszewicza mijający rok był niesamowicie pracowity i udany. Liczne wydawnictwa, na dodatek ukazujące się nakładem prestiżowych wytwórni, a do tego znakomite single. Reprezentant Koszalina jest niczym jak wino – im starszy, tym lepszy. Jego EPka Miąższ, która ukazała się nakładem Pets Recordings, uplasowała się na drugim miejscu w kategorii Wydawnictwo roku. Szczególne uznanie zdobył pochodzący z niej ponad 10-minutowy (!) kawałek That Time. To on zajął pierwsze miejsce w kategorii Utwór roku.

To jednak nie koniec. Zdobywca trzeciego miejsca, czyli Weź Mnie Ze Sobą, to numer znany już od ładnych kilku lat, który dopiero w tym roku doczekał się oficjalnego wydania dzięki labelowi Poleca Recordings. Kawałek musiał uznać wyższość znakomitej produkcji Not Gonna Lie duetu Lambert & Handle, która ukazała się pod szyldem uznanej wytwórni Simma Black.

1. Das Komplex – That Time

2. Lambert & Handle – Not Gonna Lie

3. Das Komplex – Weź Mnie Ze Sobą

#3 Wydarzenie roku (set/występ/zjawisko, itd.)

Triumfalny pochód Das Komplexa trwa dalej. Swoim występem w The Blue Oyster Marcin zwyciężył również w kategorii Wydarzenie roku. Za nim znaleźli się niemniej zdolni Marcin Krupa i Maciej Kozak. O ile ten pierwszy cieszy się już powszechnie renomą, którą wielokrotnie udowodnił, o tyle ten drugi jest świeżym nazwiskiem, które należy zanotować na swojej liście “talentów do obserwacji”. Jego wyróżniony set może narobić apetytu na więcej!

1. Das Komplex I The Blue Oyster

2. 026 ~ plastic/vibes x MarcinKrupa

3. 12”DHCast #031 : Maciej Kozak

#4 Postać roku

Tu także trudno mówić tu o zaskoczeniu. Powołanie do życia kolejnej polskiej społeczności muzyki house w obrębie Facebooka, nie mogło przejść bez echa. House Heads Polska to miejsce dla wszystkich, którzy kochają tę stylistykę, chcą się nią dzielić i poznawać. Na podium nie zabrakło miejsca dla Bartosza Kruczyńskiego oraz szefów klubów w Polsce, dla których mijający rok był szczególnie trudny. Wierzymy, że to wyróżnienie tchnie w ich w serca nieco nadziei na lepszą przyszłość, której wszyscy wypatrujemy.

1. Grupa House Heads Polska

House Heads Polska

House Heads Polska

2. Bartosz Kruczyński aka Pejzaż aka Earth Trax

Bartosz Kruczyński - Pejzaż

Bartosz Kruczyński – Pejzaż

3. Szefowie klubów w Polsce

TAMA

Tama

#5 Odkrycie roku

W szybkim tempie The Blue Oyster stało się ważną częścią pandemicznego krajobrazu polskiej sceny klubowej. Dzięki setom odbywającym się w oknie przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie, mogliśmy zobaczyć zarówno wprawionych graczy, jak i młode talenty, w tym też reprezentantów i reprezentantki muzyki house. Drugie miejsce w kategorii Odkrycie roku zajęła poznańska didżejka i producentka Grażyna Biedroń, która zdążyła już wystąpić we wspomnianym The Blue Oyster. Trzecie miejsce przypadło reprezentantowi Trójmiasta i sceny disco – Pudika.

1. The Blue Oyster

The Blue Oyster
2. Grażyna Biedroń

3. Pudika

Pudika

Pudika

Podsumowanie roku: house [Polska]. Sprawdź playlistę na Spotify

To nie koniec. Mamy dla Was playlistę, na której znaleźli się nie tylko wyróżnieni twórcy i twórczynie, ale także kilka postaci, które przewinęło się przez głosowanie, lecz ostatecznie nie załapało na podium w którejkolwiek z kategorii. Nie zmienia to faktu, iż warto poznać ich muzykę. Przekonajcie się!

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →