Podsumowanie roku 2020: Drum&Bass [świat]. Muno x DrumObsession x Breaky Vibes

Jak różne gusta mają słuchacze drum&bass przekonaliśmy się już w polskim podsumowaniu roku 2020. Dzięki grupom DrumObsession i Breaky Vibes podsumowaliśmy także światowy drum&bass minionych miesięcy i tutaj mamy sporo ciekawych pozycji z całą masą znakomitej muzyki z mijającego roku.

Polscy słuchacze drum&bass wybierają artystów i utwory roku 2020

Ponad 1300 głosów oddanych w 10 ankietach na dwóch grupach muzycznych. To właśnie na ich podstawie powstało tegoroczne podsumowanie roku światowego i polskiego drum&bassu. Po Polakach przyszedł czas przyjrzeć się zagranicznym artystom, którzy najlepiej radzili sobie w 2020 według słuchaczy grup DrumObsession Family oraz Drum&Bass 3miasto.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Podsumowanie Roku: Drum&Bass – ŚWIAT

#1 Wydawnictwo roku (płyta/EPka)

3. Workforce – Late Night Soundtrack LP

Workforce znany jest z duetu Spectrasoul, który w 2020 zakończył wspólną działalność. Workforce wystartował już wcześniej i zdążył już wypełnić odrobinę pustki po popularnym drum&bassowym projekcie. Jego album Late Night Soundtrack został wydany w maju 2020, jednak niektóre numery, które zawiera pojawiły się już w 2019. Mamy tu do czynienia z bardzo świeżym, często melancholijnym, jednak chwilami także mocniejszym brzmieniem.

2. Mako – Oeuvre LP [Metalheadz]

Mako, prywatnie znany jako Stephen Redmore, od dłuższego czasu pracował nad materiałem na swój album na Metalheadz. W long-play’u Brytyjczyka pojawiają się połamane, pełne mroku numery jak i ciepłe, liquidowe klimaty, z których słynie sam Mako jak i Metaheadz.

1.Sully – Swandive EP [Astrophonica]

Sully dzięki swojemu unikatowemu brzmieniu stał się postacią kultową na scenie jungle drum&bass. W 2020 pokazał swoją siłę ponownie, jednocześnie będąc wierny swoim korzeniom, jednak nie zapominając o nowych możliwościach, które daje rozwój technologii. Jego kompleksowość, świeżość oraz oryginalność w Swandive EP zasługuje na miano wydawnictwa roku 2020.


#2 Utwór roku

3. Dillinja – Hardnoize (Break Remix) [Valve Recordings]

Odświeżenie jednego z najbardziej popularnych klasyków od Dillinja przypadło Breakowi. To także jeden z najbardziej wyczekiwanych numerów ostatnich lat, a w 2020 w końcu ujrzał on światło dzienne.

2. Goldie – I Think Of You (Digital & Spirit Remix) [Metalheadz]

Ponownie tak duże uznanie zyskało odświeżenie klasyka. Tym razem zremiksowany został sam szef Metalheadz – Goldie. Digital & Spirit tchnęli nowe życie swoim charakterystycznym stylem w I Think Of You i zdecydowanie im się to udało. Ich interpretacja tego hitu pojawiła się na Journey Man Remixes LP, czyli legendarnego albumu Goldiego.

1. Sully – Swandive [Astrophonica]

Ponownie Sully i jego Swandive na miejscu pierwszym. Nic dziwnego, artysta nie trzyma się oklepanych schematów przez co każde jego wydawnictwo zapada w pamięci na dłużej i wyróżnia się na tle reszty.


#3 Wydarzenie roku (set/występ/zjawisko, itd.)

3. A.M.C – Digging Deep (Vinyl Special)

A.M.C to bez wątpienia artysta, który będzie dominował na scenie jeszcze przez kilka lat. Swoje niesamowite skille DJ-skie, mashupy na żywo prezentował już z użyciem 2,3,4,5 i 6 CD-Playerów. Jako, że spróbował praktycznie wszystkiego, we wrześniu zaprezentował się na gramofonach i przygotował niesamowicie energetyczny mix z użyciem tylko czarnych płyt. Prawdopodobnie mało kto potrafi tak świetnie jak A.M.C łączyć muzykę niezależnie od sprzętu, który ma do wykorzystania.

2. Sully – Astrophonica Podcast

Sully zdominował podsumowanie roku na 2020 na obu grupach i wysoko uplasował się także w kategorii wydarzenie / set roku.

1. Bredren – Depth Tones, Sopot

Bredren

Breaky Vibes otrzymało świetne wsparcie na swojej grupie, a w związku z tym także ich ostatni gość, który grał w lutym na 5. Urodzinach kolektywu. Set Bredren w sopockim Sfinks700 nie został nagrany, jednak spotkał się z niesamowitym odbiorem u słuchaczy z całej Polski, którzy odwiedzili tego wieczoru Sopot i tak samo chętnie głosowali na występ przedstawiciela belgijskiego trio.


#4 Postać / przedsięwzięcie roku

3. Neuropunk

Rosja już od dłuższego czasu rośnie w siłę, a planów festiwalowych nie popsuła im także pandemia. Grupa Neuropunk potrafiła z sukcesem zorganizować festiwal, który wyprzedał się w ciągu kilku chwil. Na wydarzeniu pojawiły się znane twarze tamtejszej sceny oraz nowe nazwiska, które Neuropunk promuje także za sprawą wytwórni muzycznej o tej samej nazwie. Bezsprzecznie projekt ma ogromny wkład w budowanie rosyjskiej i światowej sceny drum&bass.

2. The Prototypes

Drum&bassowy duet również wsparł swoją muzyką brytyjską działalność charytatywną NHS i MIND. Godnym uwagi jest fakt, że The Prototypes przez 24 godziny bez przerwy transmitowali video set ze swojego studia, serwując wiele nowości, VIPów oraz klasyków z początków swojej działalności na scenie.

1. A.M.C

A.M.C mimo panującej pandemii nie zwalnia tempa i wciąż zaskakuje. Po raz drugi z rzędu wybrany Najlepszym DJ-em Drum&Bass według Drum&Bass Arena. To ogromne osiągnięcie, gdyż przez ostatnie lata dominował w tej kategorii Andy C.


#5 Odkrycie roku

3. Glyph

Belgijski duet Glyph tworzą znani pod solowymi projektami Clearlight i Owl. Chłopaki to zdecydowanie jedno z najciekawszych nowych nazwisk tego roku, dzięki swoim utworom na DLT9, IN:DEEP czy Transparent Audio. Support od trio Noisia, Bredren, Skepticala i wielu więcej.

2. Gyrofield

18-latka pochodząca z Hong Kongu, jednak obecnie studiująca muzykę w Brystolu. Z impetem weszła w 2020 i wydała 5 numerów na Overview Music oraz Because Of You na Pilot. W między czasie Kiana aka Gyrofield pojawiła się także na Mau5trap u samego deadmau5a z utrzymaną w całkiem innym stylu Synopsis EP.

1. Waeys

Nowoczesny deep drum&bass z elementami jump-up’u to krótka definicja stylu jaki prezentuje Waeys. Na scenie drum&bass pojawił się wcześniej, jednak to w 2020 dał się poznać szerszej publice. Zwycięzca kategorii Najlepszy Nowy Artysta w co rocznym plebiscycie Drum&Bass Arena. W krótkim czasie wskoczył na szczyt playlist, dzięki swoim wydawnictwom na Delta9, Overview i Skankandbass.


Podsumowanie roku 2020: drum&bass [świat]. Sprawdź playlistę na Spotify

Zobacz także: Podsumowanie roku 2020: Drum&Bass [Polska]Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →