Goldie

Goldie
Drum n Bass
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn

Goldie uważany jest za jednego z najważniejszych twórców w historii nurtu drum’n’bas. Na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy w Wielkiej Brytanii popularny był breakbeat, jungle i rave, Goldie zaczął tworzyć nowy nurt muzyczny nazwany później drum’n’bassem.

Jego dark sidowe brzmienie szybko znalazło wielu fanów na wyspach i na świecie. Pierwsze płyty wydawał na Reinforced Records jako Rufie Kru i 4hero, współpracując z takimi postaciami jak: Dego i Mark Mac. Jego kolejnym posunięciem było otworzenie własnej wytwórni – Metalheadz, która przeszła do historii i stała się jednym z bardziej znanych labeli na świecie, wydającym produkcje gwiazd gatunku, takich jak: Photek, Dilija, Ed Rush, John B i wielu innych.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W 1995 roku Godie podpisał umowę z London Records, wydając singiel „Timeless”, który często uważany jest za szczytowe osiągnięcie tego gatunku. Dzięki suportowaniu w 1996 roku Bjork na trasie po USA Goldie stał się niezwykle rozpoznawalną postacią.

Połowa lat 90 to także próba kariery filmowej. Goldie, straszący charakterystyczną złotą szczęką, pojawił się wówczas w epizodycznych rolach w takich produkcjach jak kolejny Bond „Świat to za mało” czy „Przekręt”. Zagrał również rolę Terryiego w filmie „Wojna gangów”.

Po tych wydarzeniach jego kariera rozkwitła błyskawicznie. Zaczął wydawać mixy, grać na całym globie a pomiędzy podróżami wydawać nowe doskonałe płyty.

DJ Chart | Goldie | 10.2009

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Goldie & Commix Envious Metalheadz
2 Break Now It's Going Shogun Audio
3 d kay & lee Tuning VIP Razors Edge
4 Noisia Bells Of Metalheadz
5 Alix Perez ft. Peven Everett and SpectraSoul Forsaken Shogun Audio
6 Rufige Kru Shanghai Dub Metalheadz
7 Commix Justified Metalheadz
8 Alex Reece Pulp Fiction Metalheadz
9 Rufige Kru Babylon 2012 Metalheadz
10 Manix Let Your Mind Be Free Reinforced Records
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →