Novika

Novika
Deep house Downtempo Electronic House
Kraj:
Polska
Miasto:
Warszawa
Wytwórnie:

Od lat jedna z najbardziej aktywnych postaci na polskiej scenie klubowej.

W 2002 r. wydała swój pierwszy album z zespołem Futro. Jej wokal pojawił się też na płytach Smolika, Fisza, 15 MINUT Projekt, Vienio & Pele, a w 2004 roku ukazała się płyta feat Novika będąca zbiorem utworów z jej udziałem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Debiut solowy przyszedł dość późno, w listopadzie 2006 roku. Wyciszony, melancholijny album zatytułowany Tricks Of Life (Kayax) zebrał bardzo pozytywne recenzje, został nominowany do Fryderyków oraz zapewnił Novice nominację do Paszportów Polityki. Drugi album – Lovefinder (Kayax 2010) to już nowa, pełna energii Novika.  Płyta niezwykle kobieca, lecz zaśpiewana z pazurem i swobodą coraz pewniejszej swoich możliwości wokalistki. Tym razem nagrodzona Fryderykiem w kategorii Muzyka Klubowa. Rok później Novika wydała album Mixfinder będący zbiorem remixów piosenek z Lovefinder’a.

Kasia intensywnie występuje ze swoim zespołem oraz kolektywem dj’skim BEATS FRIENDLY w klubach i na festiwalach w całym kraju oraz sporadycznie za granicą (The Great Escape w Brighton, Waves Vienna w Wiedniu). Ma również na swoim koncie docenione na świecie kolaboracje. Nagrała piosenkę Stay Close z Marcinem Czubalą dla niemieckiej wytwórni Mobilee oraz kawałek This Time, wyprodukowany przez cenionego niemieckiego producenta Lovebirds’a (Toolroom). Popularnością (szczególnie w serwisie Beatport) cieszył się też singiel Miss Mood z remixami Hot Toddy’ego, Satin Jackets i Chrisa Nemmo wydany przez Nu Indee Records.

Novika od lat aktywnie działa w eterze. Obecnie na dobre zadomowiła się w Radiu Roxy, gdzie wraz z Mr.Lexem prowadzi Miastosferę oraz sama – Leniwą Niedzielę.

Wybrana dyskografia:

Albumy solowe:
Tricks Of Life [2006]
Lovefinder [2010]
Heart Times [2013]
Album z remixami :
Mixfinder [2011]
Kompilacje:
Radio Leniwa Niedziela [2002]
feat Novika [2004]
Polskie leniwe serwuje Novika [2005]
Friendly Beats [2006]

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →