Disclosure prezentują nowe numery. Pełnoprawny powrót braci Lawrence

Disclosure znów to robią. Zamiast premiery płyty, bracia Lawrence codziennie odkrywają kartę z jedną nową piosenką. Część z nich już znamy. Co będzie dalej?

Disclosure. Po co komu nowy album?

Dwa lata temu, Disclosure zaskoczyli fanów nowym podejściem do prezentacji swojej muzyki. Brytyjczycy zamiast ogłaszać datę premiery kolejnego wydawnictwa, postanowili dzień po dniu dzielić się utworem. Jeden dzień – jedna nowa piosenka. W efekcie dostaliśmy pięć numerów, które złożyły się na zbiór zatytułowany przez braci Lawrence Moonlight. Tych pięć tracków było arcyprzyjemną odmianą od tego, co Disclosure zaserwowali na Caracal, swoim drugim longplayu z 2015 roku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wspomniane numery były powrotem Brytyjczyków do klubowych korzeni. House muśnięty inspiracjami disco czy muzyką afrykańską zdobył serca zarówno fanów braterskiego duetu, jak i krytyków czy środowiska klubowego. Disclosure, po udanym romansie z popem na Settle i wspomnianym Caracal, wrócili do łask i selekcji wielu didżejów na całym świecie.

Disclosure w 2019. Między trasą a studiem

Ostatni rok Howard i Guy Lawrence spędzili na występach, jednak nie przeszkodziło im to w produkcji kolejnych hitów. Talk Know Your Worth nagrane wspólnie z Khalidem, znów pokazały, że Disclosure doskonale potrafią trafić w gusta mainstreamowej publiczności, nie tracąc przy tym swojego stylu.

Pojawiające się od początku roku przecieki i sygnały ze strony Brytyjczyków, zaczęły nakręcać apetyty na nowości z ich strony. Tak też się stało. Przedwczoraj Disclosure podzielili się kawałkiem Ecstasy, mocno skręcającym w stronę UK house’u. Wczoraj premierę miał numer Tondo, zbudowany na bazie kawałka kameruńskiego muzyka Eko Roosevelta. Ten drugi utwór to z kolei puszczenie oka przez braci Lawrence w kierunku Afro-house’u i disco. Podobny zabieg Brytyjczycy zastosowali przy nieco spokojniejszym, wydanym w 2018 roku numerze Ultimatum, gdzie gościnnie pojawiła się Fatoumata Diawara.

Disclosure – Ecstasy

Disclosure – Tondo

To nie koniec nowości [AKTUALIZACJA]

Tak, jak miało to miejsce w roku 2018, Disclosure zaprezentowali pięć utworów. Wśród nich znalazł się Expressing What Matters, w którym za „bazę” robi klasyk z 1976 roku – Lowdown autorstwa Boza Scaggsa.

Disclosure – Expressing What Matters

Kolejny to Etran, w którym możemy usłyszeć pochodzącą z Nigeru formację Etran Finatawa.

Disclosure – Etran

Ostatni numer to Get Close, gdzie pojawia się sam… Snoop Dogg.

Disclosure – Get Close

Najlepsza impreza? Wiadomo, że w kuchni

Nowe kawałki to nie wszystko, czym bracia Lawrence podzielili się w ostatnim czasie. Całe zamieszanie wokół świeżego materiału, Disclosure rozpoczęli od transmisji setu prosto z kuchni… Guya. To nie pierwszy raz, gdy właśnie to miejsce staje się epicentrum imprezy, której przebieg może zobaczyć każdy. Disclosure już wcześniej zapraszali fanów do oglądania podobnych nagrań. W jednym z nich wystąpiła prawdziwa ikona muzyki house, Kerri Chandler.

Na tę chwilę nagranie z najnowszego Kitchen Mix w wykonaniu Disclosure, nie jest dostępne w sieci, ale wierzymy, że niebawem do niej wróci i stanie się soundtrackiem niejednego bifora lub aftera. Podobnie jak choćby legendarne już b2b braci Lawrence i Skreama w jednym z pierwszych odcinków cyklu Boiler Room.

Wraz z premierami kolejnych nowych numerów od Disclosure, będziemy uzupełniać nasz wpis, zatem bądźcie czujni!

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →