DGTL przenosi się do sieci – DIGITAL DGTL już w ten weekend

W okresie wielkanocnym, jak co roku, w Amsterdamie miał odbyć się DGTL. Z oczywistych względów organizatorzy odwołali fizyczny festiwal, którego dużą część... przenieśli do sieci. DIGITAL DGTL zaczyna się już w sobotę!

DGTL – prawdziwie międzynarodowa marka

DGTL to jeden z największych, obok Awakenings i Loveland, holenderskich brandów muzyki elektronicznej. Pierwszy festiwal organizowany przez kolektyw miał miejsce oczywiście w Amsterdamie. Aktualnie jego portfolio składa się także z eventów w Santiago, Sao Paulo, Tel Awiwie, Barcelonie, Madrycie i Bengalore.

Imprezy słyną ze zróżnicowanych line-upów, które obejmują zarówno światowej sławy artystów, jak i tych mniej znanych, lokalnych graczy. Dużą uwagę przykłada się też do wizualizacji i świateł, działając w porozumieniu z najlepszymi VJ-ami.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Marka znana jest też z bardzo dużej świadomości społecznej i jest jednym z tych podmiotów na scenie, które najaktywniej działają w obronie środowiska. Jednym z celów DGTL Amsterdam 2020 było osiągnięcie neutralności klimatycznej wydarzenia – więcej o podejściu do ekologii można przeczytać tutaj.

DGTL to nie tylko festiwal, to także wytwórnia. Już 17 kwietnia na łamach DGTL Records ukaże się kompilacja Volume Two, na której znajdziemy takich artystów jak Colyn, Magit Cacoon czy Yotam Avni. Ich wybór jest nieprzypadkowy – wszyscy pochodzą z miast, w których odbywa się festiwal.

DIGITAL DGTL – podwójnie cyfrowy festiwal

Na ten weekend zaplanowano kolejną edycję w Amsterdamie, która pokrzyżowana została przez epidemię koronawirusa. Impreza została odwołana, ale organizatorzy zachęcają uczestników do zachowania biletów na przyszły rok, aby w ten sposób wesprzeć choć trochę finansowo funkcjonowanie organizacji.

Jednak, jak sami podkreślają, w ich DNA nie leży poddawanie się i mają niespodziankę dla tych, którzy chcą zachować festiwalowy nastrój w tegoroczny, wielkanocny weekend. Dlatego też postanowili zorganizować, jak szumnie zapowiadają, największy festiwal online na świecie.

To ciężkie czasy dla miłośników festiwali, artystów, DJ-ów i organizacji. W momencie, gdy DTGL miał zacząć sezon, wszystko się rozsypało. Bazując na motto „jesteśmy w tym razem” i czystej miłości do muzyki house, DGTL zorganizował wirtualną alternatywę w rekordowym czasie. Prezentujemy największy festiwal online na świecie; DIGITAL DGTL, który odbędzie się 11 i 12 kwietnia na kilku cyfrowych scenach. Przez te dwa dni każdy będzie mógł przekształcić swój salon w strefę festiwalową i zachować ten ważny „social distance”.

Co ważne, organizatorom udało zachęcić do współpracy gro z gwiazd, które miały pierwotnie pojawić się w NDSM Wharf w Amsterdamie. Wystąpią m. in. Adriatique, Colyn, KiNK, Mind Against, Patrice Baumel i Worakls.

DGTL

Tak jak w przypadku prawdziwego festiwalu, kilka scen będzie nadawać stream jednocześnie. Przy współpracy z partnerami NOMOBO oraz Absolut, system pozwoli odwiedzającym przełączać się między kilkoma źródłami poprzez stronę digital.dgtl.nl.

Organizatorzy zapowiadają, że podeszli do edycji cyfrowej z taką samą dbałością o szczegóły jak podczas „rzeczywistych” eventów. Można spodziewać się dziennych podsumowań, wiadomości od artystów i organizatorów oraz sesji Q&A przez cały weekend.

Na koniec dodają:

DGTL już przygotowuje się do pełnego powrotu w 2021, lecz to może wydarzyć się tylko wtedy, kiedy branża będzie zdrowa, a pandemia pod kontrolą. DGTL zachęca fanów i widzów do darowizn dla szpitala Erasmus MC podczas edycji online. Możemy wspomóc w ten sposób rozwój szczepionki i lekarstw zwalczających korona wirusa. #KeepDistanceStayDGTL

 Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →