Bullion – You Drive Me To Plastic

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/04/25
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Pochodzący z Londynu Bullion najbardziej zasłynął wykręconym singlem ‘Get Familiar’. Niedawno wypuścił w obieg album, o którym mówić ‘pełnowymiarowy’ to spora przesada. Krążek trwa 20 minut i wydaje się być bardziej wybrykiem producenta niż poważnym debiutem. Jednocześnie wybryk ten sprawia mnóstwo radości podczas słuchania, bo o nudzie nie ma w tym wypadku mowy.
Wyobraźmy sobie małe dziecko, które kręcąc gałką ‘tunes’ złośliwie co chwila przestawia stację w radioodbiorniku. Mniej więcej tak właśnie brzmi ‘You Drive Me To Plastic’.
Dziewięć tracków zgromadzonych na płycie stanowi przelot przez mieszankę najróżniejszych brzmień. Mamy syntezatory i stylizację na melodie z seriali lat 80tych, podbite skocznym i niesfornym funkiem. Zaraz potem skręt w erę disco ze space’owym podszyciem, tylko po to żeby wrócić na ziemię i pławić się w Latino rytmach.
Zresztą geograficzne uwarunkowania również nie stanowią przeszkody dla Bulliona, bo na albumie daje się wyczuć afro energię. Gdzieś po drodze mamy elementy hip hopowej rytmiki w mariażu z wariackim groove’em. Wszystko jest oczywiście niebanalne i szalenie absorbujące.
Jednym zdaniem misz masz złożony z maksymalnie trzy minutowych numerów. Krótkie to i szalone zarazem, ale do tego stopnia trudno się oderwać od materiału, że guzik REPEAT szybko stanie się Waszym przyjacielem.
tekst: Paweł WójcickiPolub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. Wrong Door In(ro)
02. Slight Jig In The Sky
03. Magic Was Ruler
04. Lol Express
05. Too Right
06. Spirit Mighty
07. Pressure To Dance
08. My Castle In England
09. Drive Me Out(ro)