Bóg słońca z Karpat wychowany w inteligencji. Svarog po dwóch latach ponownie na Jasnej

News Zapowiedzi
Svarog, Milena Głowacka, Michał Wolski, Pitti Schmitti, Jasna 1, Warszawa

Stołeczna Jasna 1 kontynuuje politykę sprowadzania ciekawych nazwisk z zagranicy. Po ogłoszonym niedawno Swarm Intelligence, klub po upływie kilku dni anonsuje wizytę Svaroga. Boga słońca ze lwowskich Karpat - bo tak nazywany jest w swoim kraju - wspierać będą Milena Glowacka, Michał Wolski oraz Pitti Schmitti.

Wychowywał się w rodzimej inteligencji, tuż u podnóży ukraińskich Karpat. Jego pseudonim pochodzi od słowiańskiego Swaróga, boga słońca i ognia. Pierwszy raz zaczęło być o nim głośno w 2015 roku, za sprawą albumu Construction i EP-ki Riddance. Miesiące upływały, a Svarog nabierał na znaczeniu już nie tylko w rodzinnym Lwowie. Ukrainiec nabrawszy doświadczenia zaczął hurtowo wydawać kolejne pozycje co zaowocowało zainteresowaniem Joachim Spietha i jego Affin, wytwórni w której swoją muzykę wydawali mistrzowie głębi jak Arnaud Le Texier, Reggy Van Oers czy nasz rodak, Jurek Przeździecki.

Svarog – Settling

Svarog. Lepiej późno niż później

Rzemieślnik dźwięku, zacierający się w mrocznej i mistycznej atmosferze sztuki, swoją muzykę umieszcza pomiędzy techno i progressive. Mistrz tworzenia ostrych i płynnych brzmień ponownie będzie gościł w Polsce u boku nie mniej znakomitych artystów. Przygodę z muzyką zaczął stosunkowo późno. Gdy reszta jego rodaków pokoju Stanislava Tolkacheva czy Etapp Kyle’a od dawna była w centrum uwagi, wchodzący dopiero na salony Oleksa Moroz dawał pierwsze namiastki swojego ponadprzeciętnego talentu. Dorastał w rodzinie znanej z pielęgnowania dobrych wartości i zrozumienia wagi kultury. Dzięki temu szybko podłapał zainteresowanie mitologią, filozofią i sztuką. Tak powstał Svarog, wyciągnięty z otchłani pierwszych utworów, stylistycznie nawiązujących od współczesny:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Moim celem jest uczynienie mojej muzyki modną. Taką, która będzie posiadała własną ideę i która będzie współgrała z wartościami słuchacza. Artysta i jego muzyka powinny być interesujące. Jest mało prawdopodobnym odniesienie sukcesu bez wywołaniu wrażenia na ludziach. Dobry artysta to nie tylko muzyka.

Pragmatycznie wybrany alias zbiegł się w czasie z pierwszymi próbami wypchnięcia swojego projektu publicznie. Za namową przyjaciela powołał do życia cykl imprez o nazwie Textury, które organizuje do dzisiaj. Z ich pomocą początkujący promotor, DJ i producent stał się czołową postacią nie tylko ukraińskiej sceny, ale jednym z najgorętszych nazwisk deep i hypnotic techno.

Milena Glowacka (Live)

Svarog. Polskie wsparcie w najlepszym wydaniu

Przy bookingach pokroju Svaroga ważnym z pozycji odbiorcy czynnikiem jest odpowiedni support. Ten, jak dobrze wiemy, można albo idealnie skroić na miarę, albo podręcznikowo spartolić. Na szczęście, Jasna 1, należy do grona tych pierwszych, co potwierdza i tym razem. Autor EP-ek Phenomenon, Shadows i The Forest 14 sierpnia na scenie głównej wspierać będą Milena Glowacka, twórczyni świeżo co powołanego do życia cyklu imprez Sieć oraz one and onlyMichał Wolski. Scena barowa przez cały wieczór okupowana będzie przez połowę duetu KOD, Pitti Schmitti.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →