Baasch z kolejną intrygującą zapowiedzią swojej nowej płyty

Fot. Katarzyna Mieszawska
News
baasch

Tegoroczny zdobywca Fryderyka zaprezentował singiel Miasto w remiksie Catz 'n Dogz.

Baasch zremiksowany

Od momentu premiery pierwszego polskojęzycznego krążka Baascha Noc, upłynął rok. Czas ten był dla artysty niezwykle owocny. Jego album zebrał fenomenalne recenzje, był nominowany do O!Lśnień Onetu i Odkryć Bestsellerów Empiku. W zeszłym tygodni Baasch został zaś laureatem prestiżowej nagrody muzycznej Fryderyk 2021 w kategorii „Album Roku Elektronika”. Płytą zachwycili się nie tylko dziennikarze i fani, ale też artyści, którzy na zaproszenie Baascha wzięli udział w projekcie NCRMX – nowej odsłonie opowieści o Nocy.

Nie chciałem wydawać zwykłej płyty z remixami, na której słuchacz znajdzie po prostu bardziej taneczne wersje utworów z mojej płyty. Zależało mi na „spotkaniu” z bardzo różnymi artystami, wielu z nich to moi znajomi, inni moi idole. Jestem zaszczycony, że ten projekt powstał. „NCRMX” otwiera kolejny rozdział. Moje utwory zostały przepuszczone przez bardzo różną wrażliwość muzyczną, dostając nowe życie. Cieszę się, że ta Noc jeszcze się nie kończy – czytamy w informacji prasowej nadesłanej przez Baascha.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Baasch i przyjaciele

W ten niezwykły projekt zaangażowało się aż 20 polskich wykonawców. Wielu z nich pierwszy raz w swojej karierze wzięło na warsztat utwór innego artysty. Na zaproszenie Baascha odpowiedzieli: m.in. Smolik, Skubas, Paulina Przybysz, Karaś/Rogucki, Kapela za Wsi Warszawa, Piernikowski, Catz’n’Dogz, Zamilska, Tęskno, Wczasy, Enchanted Hunters, Niemoc, Szatt, MinT, Lucassi, Lo Key, flyology i Avtomat. Album NCRMX ukaże się w formie elektronicznej 27 sierpnia.

Baasch – jest nowy singiel

Do sieci trafił właśnie drugi singiel zapowiadający płytę, którym jest kawałek Miasto w remiksie Catz 'n Dogz. Z nagraniem możecie zapoznać się poniżej.

Miasto (Catz 'n Dogz Remix)

Wielu z nas miewa momenty, kiedy ma ochotę rzucić wszystko, spakować się i wyjechać. Moje „Miasto” jest o Warszawie, ale myślę, że to bardzo uniwersalny utwór. Ostatnio w Polsce coraz więcej spraw nas uwiera, na coraz mniej rzeczy mamy wpływ. Ten utwór jest bardziej aktualny teraz niż kilka miesięcy temu, kiedy go napisałem – opowiada o singlu Baasch.

Baasch – przedpremierowy odsłuch

Dzień przed premierą NCRMX, 26 sierpnia, krążka  będzie można odsłuchać w Warszawie (ESPORT SPOT – Elektrownia Powiśle) przedpremierowo cały album oraz posłuchać rozmów z remikserami. Na koniec zagrają trzej z nich: Avtomat, flyology i Skarby. Rozmowę poprowadzi Ula Kaczyńska. Obowiązuje wstęp wolny dla wszystkich. Start o godz. 20:00 Szczegóły wydarzenia znajdziecie tutaj.

Baasch gościem Noviki i Mr. Lexa w najnowszym odcinku Miastosfery

Baasch był gościem ostatniego odcinka podcastu Miastosfera, prowadzonego przez Novikę i Mr. Lexa. Podczas rozmowy artysta opowiedział o nadchodzącym albumie z remiksami i nie tylko. Zachęcamy do oglądania.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →