Zalanie zażegnane. „Dziewiątki” wracają już w ten weekend!

News
999

Dobre wieści dochodzą do nas z Warszawy. Jak podaje treść oficjalnego komunikatu klubu 999, zalanie, do którego doszło w ubiegły piątek, nie przeszkodzi w organizacji nadchodzących wydarzeń. Zarówno piątkowa impreza z DVS1, jak i sobotnia z Larsem Huismannem, odbędą się zgodnie z planem.

999. Urwany kaloryfer „sprawcą” zalania

Przypomnijmy, że feralne zdarzenie miało miejsce w nocy z piątku na sobotę w trakcie imprezy Mødule w 999: Scalameriya, Capo, Modifer, VJ Martinovna. Tuż po godzinie 03:00 w trakcie występu headlinera imprezy – Scalameriya’i – z poziomu pierwszego, na którym znajdują się m.in. palarnia i backstage, zaczęły dochodzić niepokojące sygnały. Jak się później okazało, doszło do sytuacji bez precedensu. Mieszczący się palarni kaloryfer urwał* się ni stąd ni zowąd . W rezultacie doszło do zalania niemalże całych „Dziewiątek”. Znacząco ucierpiały także sąsiednie lokale – Miłość Kredytowa i cały pion budynku mieszczącego się przy Placu Dąbrowskiego 8.

*Nie do nas należy osąd, czy kaloryfer został wyrwany, czy urwany. Nie sposób jego uszkodzenia jest głównym tematem niniejszego tekstu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

999. Zielone światło

Pomimo przeciwności losu, z ogromnym wysiłkiem i zaangażowaniem, udało się to, co jeszcze kilkadziesiąt godzin temu wydawało się niemożliwe. Zapewne wszyscy – włącznie osobami skupionymi wokół klubu – wychodzili z założenia, że prace nad doprowadzeniem 999 do stanu sprzed zalania, zajmą sporą ilość czasu. Na szczęście stało się inaczej. Jak możemy wyczytać z posta zamieszczonego na facebookowym profilu klubu:

Instalacja elektryczna dziewiątek nie została w znaczący sposób uszkodzona. Właśnie otrzymaliśmy zielone światło na otwarcie i pracujemy nad doprowadzeniem klubu do stanu użyteczności jeszcze na najbliższy piątek.

999: „Przyświecający cel się nie zmienia”

Czytając setki komentarzy pod postami klubu, w całej sprawie nie trudno nie zauważyć przebijającego się głosu pewnego rodzaju frustracji. Nie jest przecież normalnym zachowaniem, by w klubie dochodziło do podobnych incydentów. Gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że nie jest to pierwsze tego typu uszkodzenie sanitarne w 999 (zniszczone wcześniej zlewy, umywalki, toalety), w stu procentach rozumiemy rozgoryczenie pracowników klubu. Każdemu w takiej sytuacji skończyłaby się cierpliwość. Dlatego poprosiliśmy samych zainteresowanych o zabrania głosu w tej sprawie, gdyż jak twierdzą: – „Zaczęły rodzić się różnego rodzaju ciężkie teorie na ten temat”.

999. Klub zabiera głos:

Trzeba przyznać, że wygląd 999 po całym incydencie nie był zbyt obiecujący. Okazało się jednak, że jakimś cudem instalacja elektryczna nie uległa uszkodzeniu i pracujemy w pocie czoła, żeby doprowadzić 999 do pierwotnego stanu. Przyjazd DVS1 w piątek to całkiem dobry powód, żeby wrócić. Chcielibyśmy oczyścić atmosferę. Mleko się rozlało, udało się je odpompować, nie ma nad czym płakać.

Wsłuchując się jednak w wasze komentarze i uwagi, zdecydowaliśmy się wprowadzić selekcję. Wydaje nam się, że mimo krótkiego czasu naszego funkcjonowania, udało nam się zbudować pod wiatrakiem unikalny klimat i nie chcielibyśmy, aby łatka „szybko, mocno, techno” była magnesem na zabłąkanych na mieście „klubowiczów” szukających „ekstremalnych doznań”. Wydaje nam się, że selekcja powinna zlikwidować to zagrożenie. Przyświecający nam cel się nie zmienia. Nadal chcemy prowadzić ciemne, głośne miejsce od otwartych ludzi. Swój mikrokosmos wolny od seksizmu, agresji, homofobii i pełen zdrowego hedonizmu dla odważnych ludzi kochających siebie i lubiących przyjemności. 

Przegląd Techniczny. Nowy projekt klubu 999

W obecnych czasach pod dostatkiem mamy inicjatyw branży muzycznej takich jak wszelkiego rodzaju festiwale, imprezy czy warsztaty. Jednak to co pozostawia wiele do życzenia to poziom komentarzy i niektórych internetowych „dyskusji”. Na przeciw tego typu problemom wyszły „Dziewiątki”, które postanowiły ruszyć z nowym projektem. 

Przegląd Techniczny. Zobacz dostępne odcinki

Przegląd Techniczny to program muzyczny o elektronice, ale nie tylko. Rozmawiamy o rozwoju polskiej i zagranicznej sceny, problemach związanych z kulturą undergroundową, a także o aktualnych i nadchodzących wydarzeniach. Do każdego odcinka gospodarz, Łukasz Napora, zaprasza czterech gości, którzy od lat działają na scenie elektronicznej”.

Dwa pierwsze odcinki programu są dostępne na platformie Youtube:

999
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →