999 z majowym maratonem. Klasyka i nowe twarze techno

999
Wydarzenie
maraton 99

Od 6 do 9 maja czeka nas piąta edycja maratonu (nadal) miłości warszawskich 999. Tegoroczna edycja zapowiada się wyśmienicie - organizatorzy ogłosili właśnie pierwszych artystów tego wyjątkowego wydarzenia. Rozbudowany line-up pełen legend, klasyków, ale też nowych, młodych i zaskakujących artystów to znak rozpoznawczy maratonu - tym razem również nie jest inaczej. Będzie szybko i mocno. Zobaczcie, kto zagra!

Maraton (nadal) miłości 999: Luke Slater – budowniczy brytyjskiego brzmienia techno

Gwiazdą imprezy będzie bezdyskusyjna legenda techno, która powróci do Polski po czterech latach nieobecności – Luke Slater. Kto z nas nie zna klasyka Love?

Luke Slater – Love

Producent z angielskiego Reading jest uznawany za jednego z budowniczych sceny techno na Wyspach Brytyjskich. Jego muzyka silnie odwołuje się do fundamentów gatunku z Detroit. Twórczość Luke’a Slatera na przestrzeni lat wydaje się bardzo bezpośrednia oraz eklektyczna – możemy usłyszeć w jego inspiracjach mocne techno oraz bujne i pozbawione bitów ambienty. Brytyjczyk jest często kojarzony z podobnie wpływowymi nazwiskami, takimi jak Cristian Vogel i kolegami z wytwórni Black Dog. W ostatnich latach z powodzeniem wydaje pod swoim innym aliasem – Planetary Assault System.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Klub 999 z majowym maratonem. Klasyka i nowe twarze techno
Fot. Alex Kurunis

Maraton (nadal) miłości 999: Cleric b2b Stranger – wybuchowa mieszanka

Luke Slater nie będzie jedynym silnym nazwiskiem z Wysp Brytyjskich, bowiem do 999 przybędzie również znany i uwielbiany przez publiczność didżej i producent Cleric, który wystąpi wraz z niderlandzkim producentem Strangerem.

Klub 999 z majowym maratonem. Klasyka i nowe twarze techno
fot. materiały prasowe

Jorden Hodgetts w ciągu ostatnich 10 lat stał się jednym z czołowych producentów brytyjskiej sceny techno. Twórczość brytyjskiego producenta była najbardziej płodna dzięki dużej liczbie wydań dla wytwórni takich jak Arts, Soma i Figure. Posiada również label Clergy, gdzie wydaje własną muzykę oraz gości takich uznanych artystów sceny jak Dax J, James Ruskin czy Kwartz. Muzyka Clerica, słynąca z szybkiego rytmu i solidnych brzmień automatów perkusyjnych, niesie niebywałą energię. Artysta ostatnio współpracował z uznaną post-punkową grupą The Horrors, która nie tak dawno do swojego repertuaru postanowiła dołączyć solidne brzmienie techno.

The Horrors – Ghost (Cleric Remix)

Z kolei Strangera albo się lubi, albo się go nie zna. Pochodzący z Rotterdamu didżej i producent to odkrycie ostatnich lat sceny techno. Już na początku swojej kariery jego muzykę docenili tacy wyjadacze jak Dave Clarke, Sven Vath czy Marcel Dettmann, dzięki czemu jego kariera bardzo szybko nabrała tempa, co zaowocowało występami w znanych klubach bądź na wielu ważnych wydarzeniach, jak np. Awakenings.

Stranger – Untitlebret

Maraton (nadal) miłości 999: Yanamaste – gruzińska sensacja

Dla naszych czytelników obecność tego producenta w line-upie majowego maratonu w 999 jest kapitalną wiadomością! W podsumowaniu roku 2020 to właśnie Wy wskazaliście Irakliego Danelię, znanego pod aliasem Yanamaste, jako odkrycie roku. Rezydent słynnego klubu KHIDI w Tbilisi jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci kaukaskiej sceny techno. To bardzo skromny człowiek, ale na scenie absolutnie bezkompromisowy – spodziewajcie się prawdziwej nawałnicy!

Klub 999 z majowym maratonem. Klasyka i nowe twarze techno
Fot. Nia Gvatua

Czytaj również: Yanamaste: Wszystkie czynniki wpływają na moją muzykę – wywiad

Yanamaste | Boiler Room Tbilisi: KHIDI

Maraton (nadal) miłości 999: Cranz b2b MKO – reprezentanci lokalnej sceny

Pierwsze ogłoszenie uzupełniają polski tandem: Cranz b2b MKO. Pod pseudonimem Cranz kryje się didżej pochodzący z Gdańska, Adam Woźniak. Jego selekcja na przestrzeni lat jest eklektyczna – od elektro do gatunków house i techno. Wybór, który prezentuje podczas występów na żywo, zawsze emanuje niesamowitą energią, pozytywnym klimatem i interakcją z uczestnikami wydarzenia. Trójmiejski didżej, rezydent Crackhouse będzie dzielił scenę wraz z gospodarzem imprezy Maciejem „MKO” Łukasiewiczem, który jest również odpowiedzialny za współtworzenie programu artystycznego.

Klub 999 z majowym maratonem. Klasyka i nowe twarze techno
fot. Cranz / Paulina Dziekańska

Maraton (nadal) miłości 999 – zapiszcie w kalendarzu!

Kolejnych ogłoszeń możemy spodziewać się niebawem. Jak zapowiadają organizatorzy wydarzenia z 999, czeka nas wyjątkowa edycja maratonu – ma wystąpić aż 30 artystów.

Wiemy, że poprzeczka zawieszona jest wysoko i wiemy też, że oczekiwania co do tej imprezy są wysokie. W tym przypadku presja działa mobilizująco i pracujemy nad tym eventem już od dłuższego czasu. Zrobiliśmy parę większych wydarzeń w ostatnim czasie, dostaliśmy parę ważnych lekcji i wyciągnęliśmy cenne wnioski. Możecie być pewni, że cały czas ciśniemy, aby ta edycja to był prawdziwy the higher intensity event

– mówi Ola Bladosz, głowa 999.

999
fot. 999

Bilety już w sprzedaży już od soboty, 5 marca, od godziny 12:00.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →