Wytwórnia Needs prezentuje utwory wydane na ekologicznym winylu

bandcamp.com
Technologia
Needs eco winyl

Płyta została zaprojektowana przez londyńską wytwórnię non profit Needs, wraz z pomocą Green Vinyl Records z Holandii. Jest zrobiona w 100% z ekologicznego tworzywa i może być oddana do recyclingu. Przy jej produkcji zużywa się 60% mniej energii elektrycznej niż przy tradycyjnie tłoczonym winylu. Na płycie pojawili się Saoirse, Pugilist, Reptant, Sansibar, Hassam Abou Alam i LUXE.

Czy winyl może być przyjazny środowisku?

Krytyka tego nośnika wiąże się przede wszystkim z jego szkodliwym wpływem na środowisko. Składa się on głównie z polichlorku winylu (PVC), używanego też do produkcji kart kredytowych, czy ram okiennych. Większość tych tworzyw jest wykonywana na bazie ropy naftowej, choć niektóre firmy stosują plastik pochodzący z recyclingu. Głosy krytyki giną jednak przy wciąż rosnącej popularności płyt, o czym pisaliśmy jakiś czas temu. Pewną formą ochrony środowiska, jest kupowanie płyt z drugiego obiegu. Ta forma dystrybucji cieszy się szczególną popularnością wśród wielbicieli starszych nagrań.

Przez lata winyl był dla nas trudnym tematem. Był nawet moment, w którym poważnie myśleliśmy o zostaniu wytwórnią wyłącznie cyfrową. Ale po okresie intensywnych badań natknęliśmy się na Green Vinyl i znaleźliśmy rozwiązanie, które pozwoli nam robić to, co kochamy, w sposób etyczny, postępowy i posuwający format do przodu. Mamy nadzieję, że dzięki temu wydaniu będziemy mogli zwiększyć świadomość na temat tej rewolucyjnej nowej technologii i zainspirować innych do myślenia o tym, jak produkują winyle.

Needs x GVR present The Future of Vinyl

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Produkcja winyli ma negatywny wpływ na środowisko. Mam na myśli wydobywanie ropy naftowej, oczyszczanie jej, a następnie wytwarzanie z niej PVC, które potem wykorzystuje się do produkcji winylu. Czarny kolor pochodzi z dodatku sadzy, która powstaje w wyniku spalania paliw kopalnych — Andie Stephens, wicedyrektor firmy Carbon Trust

Needs — idzie nowe

Póki co album dostępny jest tylko w formie 2-minutowych teaserów na platformie Soundcloud oraz dwóch pełnych tracków w formacie cyfrowym dostępnym na Bandcamp. Wytwórnia Needs idzie jednak w dobrym kierunku, żeby zrobiło się o niej z czasem głośno. Już teraz może pochwalić się wydawaniem świetnych artystów jak choćby Eris Drew czy Shanti Celeste. Moją faworytką jest jednak Saoirse, która stworzyła mroczny i energiczny tech house’owy track. Koszt płyty The Future of Vinyl wynosi z kolei 13 GBP, co sytuuje ją na średniej półce cenowej.

Eris Drew — See You In Snow

Bilety na letnie wydarzenia elektroniczne

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →