„Melody A.M.” Röyksopp sprzedane za rekordową kwotę

fot. Royksopp / Facebook
Kultura News
royksopp

Niedawno informowaliśmy Was o unikalnym testowym wydaniu Music For The Masses od Depeche Mode, który został sprzedany za okazałą kwotę, lecz nie aż tak dużą co instant klasyk downtempo Melody A.M.. Okazuje się, że winylowa unikalna kopia spektakularnego debiutanckiego albumu norweskiego duetu Röyksopp plasuje się w ścisłej czołówce zestawienia najdrożej sprzedanych przedmiotów za pośrednictwem Discogs.

Kosmiczne wydanie – kosmiczne pieniądze

W dobie streamingu, kiedy muzykę można mieść dosłownie na wyciągnięcie ręki, pomysł wydania kilku tysięcy złotych może się wydawać wręcz absurdalny, tym bardziej w czasach kryzysu. Mimo tego wciąż nie brakuje kolekcjonerów, którzy są gotowi wyłożyć tak ogromne sumy na stół za wydawnicze białe kruki. Strona Discogs, będąca największą bazą muzyki w Internecie, na bieżąco publikuje ciekawe zestawienia dotyczące sprzedaży muzyki – jedną z nich jest lista najdroższych egzemplarzy. Pomimo faktu iż płyty z dyskografii Röyksopp nie jest są bestsellerami pokroju gwiazd muzyki pop jak Adele czy Michael Jackson, tak płyta norweskiego duetu zajmuje bardzo wysokie miejsce w zestawieniu. Melody A.M. został sprzedany za zdumiewającą sumę… 10465,10 dolarów amerykańskich, czyli 45 tysięcy 233 złotych i 17 groszy!!! Dlaczego tak drogo? Ten konkretny egzemplarz to limitowana edycja, której nakład wyniósł zaledwie 100 wytłoczonych egzemplarzy – to co jest najbardziej istotne to, fakt, iż posiada on.. streetartowy projekt Banksy’ego!

Röyksopp – Eple

Koniecznie przeczytaj nasz wywiad z zespołem: Röyksopp: „Robimy muzykę, która nie jest przyjazna algorytmom”

Röyksopp headlinerem festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2023

Przypominamy, że na początku czerwca legendarny norweski duet Röyksopp po długiej przerwie wystąpi na 18. edycji katowickiego festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Karnety dwudniowe na to wyjątkowe wydarzenie znajdziecie na stronie Biletomat.pl w cenie 299 zł.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022 aftermovie (extended)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →