Voxnox lubi Boiler Room. Boiler Room lubi Voxnox. Wszystkie nagrania z Pragi Centrum są już w sieci

Fot. Boiler Room
News Playlista
Boiler Room, Voxnox

Mało kto pamięta, ale w tym roku mija 8 lat od pierwszej edycji Boiler Room w Polsce z udziałem Burn Reynolds, Ptaków, Jacka Sienkiewicza i SLG. Od tego czasu popularny na cały świat projekt gościł w naszym kraju kilkukrotnie przy okazji wielu współprac. Żadna jednak nie może równać się z najnowszą zorganizowaną z Voxnox Records.

Boiler Room. Najwyższy pioziom

Historia Boiler Room w Polsce sięga 2014 roku. Osiem lat, w trakcie których kilkadziesiąt razy gościliśmy u nas popularną platformę, dostarczyło wiele ponadprzeciętnych materiałów wideo, z których kilka śmiało może zdobić polish Boiler Room hall of fame. Pod warunkiem że ktokolwiek zdecydowałby się na jej stworzenie. Czy jest to w ogóle możliwe? Anyway, pamiętne występy Piotra Bejnara czy Sokoła zawsze będą kojarzone z polskim BR, bez względu na kolejne edycje — technicznie lepiej opakowane, z bardziej znanymi nazwiskami czy bardziej żywiołową publiką (współczujemy Wojtkowi).

Pisząc o najświeższych polskich akcentach założonej w 2010 roku inicjatywy, trzeba mieć na uwadze te zorganizowane z pomocą P23, Ulicy Elektryków, Wixapolu, Instytutu czy ledwo co wrzuconej do sieci z ekipą Voxnox w Pradze Centrum. Najbardziej energetyczna nie tylko pod względem muzycznym odsłona po blisko trzech tygodniach doczekała się publikacji wszystkich sześciu występów. Obecnym na omawianej imprezie był nasz redakcyjny kolega, Wiktor Knowski:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Szczerze powiem, że to była zupełnie inna klasa imprezy. Praga Centrum jeszcze mnie nie zawiodła, a i tym razem oprawa estetyczna i realizacja wydarzenia były na najwyższym poziomie. Ostatni równie satysfakcjonujący wypad to było chyba Pożegnanie Fort Open Air, również w praskich murach. No i sama konwencja Boiler Room tworzy wyjątkowy kontakt z DJ-ami. Gdy artysta jest na wyciągnięcie ręki, na tym samym poziomie co publika, energia wydaje się zupełnie inna.

Dysponując zapisem wszystkich sześciu setów z eventu, grzechem byłoby o nich nie wspomnieć. W końcu drugiego tak gorącego, szybkiego i żywiołowego Boilera jeszcze w Polsce nie było.

Aksamit | Boiler Room x Voxnox: Warsaw

Na pierwszy rzut oka obecność Alicji w zestawieniu może nieco zastanawiać. Aksamit u boku Septa, DLV czy Nur Jaber? Zabawa „znajdź niepasujący element” pasuje tu jak ulał. To jednak tylko „papier”, teoria. W rzeczywistości godzinny set wrocławskiej DJ-ki niczym nie ustępował pozostałym. Od początku do końca czuć niesamowite flow, widać, że publika złapała deepowego bakcyla. Idealne przetarcie przed resztą.

LIFKA – Live | Boiler Room x Voxnox: Warsaw

Osoba Luki Hinrichsa polskiej publice może niewiele mówić. Popularny LIFKA głównie grywa w Niemczech, skąd pochodzi i gdzie pracuje nad swoim brzmieniem. Jako jedyny z sześcioosobowego składu artystów warszawskiego BR odstąpił od CDJ-ów kosztem autorskiego setupu składającego się z kilku mniej lub bardziej podręcznych maszyn. „Zawsze uwielbiam oglądać live acty z syntezatorami modularnymi – a to jest prawdziwa jakość!” – brzmi jeden z komentarzy pod filmem, z którym nie można się nie zgodzić. Klasa!

Lucinee | Boiler Room x Voxnox: Warsaw

Gdy na zegarze wybiła godzina 02:00, za didżejką pojawiła się Lucinee. Od tego momentu było jasne, że no-fucks-giventechno wjeżdża na pełnej i nie ma zamiaru opuścić przestrzeni Pragi Centrum do końca. Podobnie, jak jedna z komentujących wideo osób uczestnicząca wydarzeniu: – „Kiedy Lucinee zaczęła grać, moi przyjaciele zabrali mnie na podest za didżejką. Od tamtej pory nigdy go nie opuściliśmy! Tańczyliśmy jak szaleni! Jedna z najlepszych imprez, na jakich byłem w tym roku w Warszawie. Dziękuję Lucinee i ekipie Voxnox!”. Czy coś więcej trzeba dodawać?

Nur Jaber | Boiler Room x Voxnox: Warsaw

„Bejrut, Berlin, Warszawa i świat. Nur Jaber” – wykrzyczał spiker, po czym oddał show libańskiej artystce. Rozpoczęty intrem set z wykorzystaniem mikrofonu i wokalu Jaber od pierwszych sekund przywołuje gęsią skórkę i dreszcz emocji. Chwilę później stężenie BPM-ów na metr kwadratowy wewnątrz budynku przy ul. Szwedzkiej rosło z upływem kolejno granych numerów. Impreza dopiero się rozkręcała. Tylko niepoprawni optymiści zakładali, że skala prędkości tej nocy zatrzyma się na tej zaproponowanej przez założycielkę wytwórni OSF.

Sept | Boiler Room x Voxnox: Warsaw

Inny scenariusz nie wchodził w grę. Nie z Septem, zawsze i wszędzie gotowym na muzyczną techno-chłostę. Zgodnie z przewidywaniami debiut w Boiler Roomie — zdaniem Michela — nie mógł wypaść lepiej. Przez kolejną godzinę podkręcona przez Nur Jaber do maksimum temperatura wydarzenia nie obniżyła swojej wartości nawet na chwilę. Ba, było jeszcze bardziej jechane, żywiołowo i energicznie. Obrazki za Sepetem tylko to potwierdzają.

DLV | Boiler Room x Voxnox: Warsaw

Klasyczny last but not least należy do brother from another mother Septa, czyli DLV. Podobnie jak u swojego kompana do tańca i do różańca, ostatnia transmitowana godzina przyniosła niespożyte pokłady energii i więcej numerów, przy których można było nabić niemałą liczbę kroków. Idealne zwieńczenie całego BR w wykonaniu mającego polskie korzenie Danny’ego.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →