Boiler Room łączy siły z kolektywem Voxnox w warszawskiej Pradze Centrum

Fot. Praga Centrum/Facebook
News
Boiler Room - Praga Centrum

Legendarny twórca streamingów już niedługo podbije stolicę. Boiler Room rusza w trasę po Europie, organizując eventy z jednymi z najciekawszych przedstawicieli branży. W murach warszawskiej Pragi Centrum już niedługo połączy siły z berlińskim Voxnox.

Inicjatywy Boiler Room czytelniczkom i czytelnikom Muno.pl z pewnością nie trzeba przedstawiać. Jednak choć wszyscy znamy ich nagrania i streamingi najważniejszych osób na scenie współczesnej elektroniki, niewiele osób wie, jaką rolę faktycznie odgrywa ich działalność. Już niedługo sami będziecie mogli ocenić, jak wyglądają eventy pod egidą Boiler Room. Co więcej, za zbliżającą się imprezę w Pradze Centrum współodpowiedzialny będzie berliński kolektyw Voxnox.

Boiler Room od Tokio, przez Palestynę, aż po Nowy Jork

Działający od ponad dekady Boiler Room zasłynął przede wszystkim w dziedzinie streamingu setów. Na ich filmach mogliście widzieć najciekawszych przedstawicieli całego spektrum gatunków elektroniki. Dynamicznie rozwijająca się grupa szybko zasłynęła również jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych organizatorów eventów odbywających się w najróżniejszych zakątkach globu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Sprawdź także: Boiler Room zawiesza współpracę z holenderskim gigantem. Wspominamy legendarne sety

Na szczególną uwagę zasługuje jednak sposób, w jaki Boiler Room wykorzystuje swoją ogromną popularność i światowe zasięgi. Dzięki londyńskiej inicjatywie świat poznał szeregi nowych wyjątkowych artystek i artystów z regionów, których wielu z nas w najmniejszym stopniu nie kojarzy z muzyką elektroniczną.

Sama’ Abdulhadi | Boiler Room Palestine

Na organizowanych przez siebie eventach inicjatywa stawia przede wszystkim na inkluzywność doświadczenia. Nikt nie zna lepiej historii kultury klubowej niż twórcy Boiler Room. Kultywując więc jej tradycje, deklarują sprzeciw wobec wszelkich przejawów nietolerancji.

Boiler Room rozpoczął się od kamery internetowej przyklejonej do ściany. Ona stała się dziurką od klucza, przez którą świat mógł oglądać londyński underground. Od 2010 roku stworzyliśmy unikalne archiwum obejmujące ponad 8000 występów 5000 artystów w 200 miastach. Dziś pozostajemy wierni tej historii. Wspieramy początkujących artystów i opowiadamy historie z marginesu. Łączymy lokalne parkiety z publicznością z całego świata

– czytamy na stronie Boiler Room.

Co oznacza podpis Voxnox pod projektem?

Swój debiut na BoilerRoom.tv już niedługo zaliczy berliński kolektyw Voxnox. Grupa, przybywająca do nas zza zachodniej granicy, prowadzi działalność, której nie sposób zaszufladkować. W podejmowanych przez Voxnox inicjatywach zawsze wyraźnie dostrzegamy przyświecającą im ideę. Grupa deklaruje walkę z wykluczeniem i nienawiścią, stawiając przy tym na wolność ekspresji i indywidualizm.

Niesprawiedliwość nie może być dłużej tolerowana! Nasza muzyka, ubrania i sztuka to nie sezonowe IN-Style, ale niezależny od czasu bunt przyszłości. Prawdziwi idealiści nie gwiżdżą – w tym projekcie chodzi o prawdziwą pasję! Może Voxnox jest rodzajem iluzji. Tylko cichym wezwaniem do równości. Na pewno jesteśmy jednak dowodem, że pozytywny nastrój wciąż jest możliwy. Dzisiejszy świat zachęca młodzież do przeciwstawienia się panującym! Voxnox jest jak prawdziwe życie: czyste, ostre i pełne prowokacji

– opisuje swoją działalność grupa Voxnox.

Berlińczycy mogą się pochwalić serią najróżniejszych inicjatyw. Od prowadzenia popularnego labelu, przez działalność w dziedzinach filmu i mody, aż po organizację eventów – Voxnox nie ogranicza się do jednego medium. Wśród współpracujących z kolektywem artystów i artystek możemy wymienić m.in. Alignment, AnD, Inhalt der Nacht, Larsa Huismanna, Opåla, Septa czy VTSS. Ich działalność artystyczną i przyświecającą jej ideę już niedługo będziecie mogli zobaczyć w akcji w stołecznym klubie Praga Centrum.

Voxnox Showcase – Alignment / April 14 / 7pm-8pm

Boiler Room x Voxnox: Warszawa

Grupa Boiler Room ruszyła w trasę, w trakcie której będą działać w kolaboracji z najciekawszymi kolektywami i miejscówkami Europy. Kolejny przystanek – Warszawa, gdzie połączą siły z Voxnox i Pragą Centrum, prezentując hipnotyzujący line-up w jednym z najważniejszych lokali stolicy.

Praski klub wie, jak ugościć fanów elektroniki. W ich murach pojawiali się już tacy gracze, jak Elderbrook czy członkowie francuskiego kolektywu Possession. To w Pradze Centrum miało również miejsce zakończenie serii genialnych imprez pod hasłem Fort Open Air, za które odpowiedzialna była grupa Bunker Events. Mamy więc pewność, że Boiler Room i Voxnox poczują się jak w domu.

W sobotę (16.07) będziecie mogli usłyszeć m.in. sety takich graczy, jak Lucinee, Nur Jaber czy Sept. Przy Szwedzkiej 2/4 pojawi się również Aksamit, DLV i Lifka. Bilety na event kupicie przez stronę BoilerRoom.tv. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie wydarzenia.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →