Voices From The Lake zapowiadają reedycję kultowego albumu

fot. Lara Cetti / materiały prasowe
News

Duet Voices From The Lake obchodzi w tym roku swoje dziesięciolecie. W związku z jubileuszem włoscy architekci dźwięku zaprezentują reedycję swojego legendarnego krążka. Ich wspólne dzieło. wydane nakładem Spazio Disponibile, zostało uznane przez krytyków i fanów za współczesny elektroniczny majstersztyk. Sprawdź szczegóły.

Wyrafinowane techno

Voices From The Lake wznawiają swój debiutancki album dziesięć lat po tym, jak ich najważniejsze wydawnictwo ujrzało światło dzienne zyskując uwielbienie na całym świecie. Zaprezentowany pierwotnie w 2012 roku krążek Voices From The Lake ukaże się ponownie 7 marca nakładem Spazio Disponibile, wytwórni prowadzonej przez włoski duet elektronicznych geniuszów – Donato Dozzy’ego i Neela. Album będzie dostępny na winylu oraz w formie box setu, zawierającego książkę ze zdjęciami zrobionymi wokół oryginalnego wydania.

Voices From The Lake
fot. Lara Cetti

Projekt narodził się w utopijnym, japońskim krajobrazie górskim w trakcie festiwalu Labirynth w 2011 roku. Włoscy DJ-e i producenci Donato Dozzy i Neel to wieloletni przyjaciele, nonkonformiści w dziedzinie muzyki ambientalnej i letfield techno. Zanim połączyli swoje siły, obaj dali się poznać ze swoich wizjonerskich prac w dziedzinie muzyki elektronicznej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Najlepsze elektroniczne występy 2022 – podsumowanie Muno

Ich debiutancki, pełnometrażowy album pod tym samym tytułem jest doskonałym przykładem ich niesamowitego ucha do projektowania dźwięku. Krążek to zbiór duchowo naładowanego techno z subtelnym pulsem synchronicznych , eliptycznych wzorów powstałych na rzecz sztywnych sygnatur czasowych. Powszechnie uznany za album roku, wyniósł ich na szczyt eksperymentalnej muzyki techno. Panowie występują w ducie niezwykle rzadko. W trakcie Amsterdam Dance Event 2022 udało się spełnić marzenie o doświadczeniu muzyki na żywo spod rąk obu artystów:

Ekscytacja nadchodzącym koncertem dawała się mocno we znaki. Występ odbywał się w przepięknie położonym forum muzyki Muziekgebouw aan 't IJ, przeznaczonym głównie dla orkiestr muzyki klasycznej i jazzowych bandów. Trafić na występ Donato Dozzy’ego w asyście Neela to absolutny rarytas, panowie występujący pod aliasem Voices From The Lake to sprawa niezwykle rzadka. Akustyka miejsca powalała brzmieniem, zebrana publika wyglądała na mocno zorientowaną w temacie, zaś minimalistyczne światła dopełniały oniryczny, psychodeliczny trip, w jaki panowie zabrali nas swoją wizją muzyki

Voices From The Lake Feat Donato Dozzy & Neel – S.T. (Vftl Rework)

Voices From The Lake – tracklist

01. Iyo
02. Vega
03. Manuvex
04. Circe 
05. S.T. (VFTL Rework)
06. Meikyu
07. In Giova
08. Twins In Virgo 
09. Twins In Virgo (Reprise)
10. Mika
11. HgsPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →