Dotyk geniuszu. Donato Dozzy wraca z nowym wydawnictwem

via instagram.com/donato_dozzy
News
Donato Dozzy

Istnieje kilku artystów w świecie muzyki elektronicznej, których twórczość traktujemy niczym święty graal. Taką postacią z pewnością jest Donato Dozzy, niekwestionowany mistrz w swoim fachu, wybitny włoski producent dostarczający za każdym razem muzykę najwyższych lotów. Słuchamy przedsmaku nadchodzącej EP-ki Crono.

Donato Dozzy. Włoska robota

28 kwietnia zaplanowano premierę najnowszej EP-ki od Donato Dozzy’ego i Sabli. Włoscy producenci odpowiedzialni są za kolejną pozycje katalogową uznanej wytwórni Gang Of Ducks. Ep-ka zatytułowana Crono to kolekcja złożona z czterech utworów powstałych w latach 2019-2022, które usytuowano w chronologicznej kolejności powstawania. Już namiastka, którą usłyszycie pod spodem daje wskazówkę z jakim klimatem przyjdzie nam się zmierzyć. Wielbicieli brzmienia Dozzy’ego z pewnością zostaną usatysfakcjonowani – uduchowione, plemienne techno to w końcu znak rozpoznawczy włoskiego meastro.

Donato Dozzy
Sabla / fot. materiały prasowe

Gang of Ducks to multidyscyplinarna platforma działająca poprzez wydawnictwa płytowe, wydarzenia, instalacje dźwiękowe czy projekty wizualne. Badanie pierwotnych języków, praktyk rytualnych oraz definicji kultury klubowej popchnęło kolektyw w kierunku kwestionowania relacji pomiędzy naturą a technologicznym rozwojem. Koniecznie sprawdźcie ich bogatą bazę, na którą składają się pozycje od takich producentów jak Selezione Naturale, Camarades Breton, Dave Saved czy S Olbricht.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Donato Dozzy & Sabla – Flusso II

Występy Donato Dozzy’ego należą do jednych z najbardziej pożądanych w naszej redakcji. Nie mogliśmy przeoczyć jego koncertu na ubiegłorocznej edycji Amsterdam Dance Event. W takich słowach relacjonowaliśmy wydarzenie z jego udziałem, które znalazło się w naszym rankingu najlepszych elektronicznych występów 2022 roku:

Trafić na występ Donato Dozzy’ego w asyście Neela to absolutny rarytas, panowie występujący pod aliasem Voices From The Lake to sprawa niezwykle rzadka. Akustyka miejsca powalała brzmieniem a zebrana publika wyglądała na mocno zorientowaną w temacie. Minimalistyczne światła dopełniały oniryczny, psychodeliczny trip, w jaki panowie zabrali nas swoją wizją muzyki. Z sekundy na sekundę powolne dźwięki przechodziły w coraz bardziej wyrazistą strukturę. Masywne deep techno wsparte o głęboki puls miarowo tętniącego bitu powoli wprowadzał ludzi w trance’owy wręcz lot. Ambientalne tony, przestrzenna struktura dźwiękowa – dawno nie doświadczyłem tak upojnej elektroniki, która zostanie ze mną na długo.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →