Włoski wirtuoz marimby przecina wstęgę nowego labelu Donato Dozzy’ego

Fot. Nowotniak
News
Donato Dozzy

Donato Dozzy ogłasza powstanie swojej nowej wytwórni, Maga Circe Musica. Producent kontynuuje tym samym swój płodny artystycznie okres wydając przy okazji pierwszy w tym roku, nagrany z Daniele Di Gregorio album, zatytułowany Buchla & Marimba.

Maga Circe Musica to nowa wytwórnia stworzona przez Donato Dozzy, we współpracy z Alicią Carrerą. Informację o wytwórni dedykowanej „najbardziej medytacyjnym odcieniom muzycznego wszechświata” artysta ogłosił we wtorek, za pośrednictwem swoich social mediów. MCM będzie trzecią oficyną wyjętą spod ręki Włocha. Zaraz po Dozzy Records, uruchomionej w 2006 roku i Spazio, działającej od 2016.

Daniele Di Gregorio

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. Bandcamp / Daniele Di Gregorio

Donato Dozzy i wyjątkowy wirtuoz

Donato Dozzy swoje pierwsze wydawnictwo w nowym labelu dzieli z Daniele Di Gregorio. Włoski wirtuoz znany jest z genialnych występów na wibrafonie i marimbie, instrumencie perkusyjnym pochodzenia afrykańskiego, który szybko zyskał sławę w Ameryce Środkowej, stając się bohaterem wielu produkcji jazzowych. Di Gregorio może pochwalić się licznymi współpracami z takimi artystami jak Tony Scott, Lucio Dalla, Tony Scott, Enzo Jannacci i Tullio De Piscopo. Nieoficjalnie, Dozzy w utworach na nowym wydawnictwie odpowiedzialny jest za buchlę, bardzo złożony syntezator, znany głównie dzięki Suzanne Ciani.

Buchla & Marimba opisywany jest jako „pozbawiony nadmiaru, nagi przed blaskiem i krystaliczną czystością kombinacji tekstur, które tworzą idealną przestrzeń do medytacji podczas sześciu elementów składowych albumu”.  Krążek ukaże się w piątek 26 marca 2021 roku i będzie dystrybuowany przez platformę Boomkat.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →