V.A. – Fabriclive 55 – DJ Marky

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/01/17
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

DJ Marky to weteran sceny drum n bassowej. Działający bez przerwy od 1985 roku, w swojej rodzimej Brazylii ma status ikony i żywej legendy. Na świecie należy również do grona najbardziej rozchwytywanych artystów, o czym może świadczyć chociażby fakt, że od jedenastu lat organizuje swoje autorskie imprezy w najlepszych londyńskich klubach. Początkowo odbywające się w The End, cykl Marky & Friends kilka lat temu został przeniesiony do Fabric. I to właśnie nakładem wytwórni tego klubu w styczniu ukazała się ósma już kompilacja w artystycznym dorobku Marco Antônio Silvy.
 
Mówiąc krótko, „Fabriclive 55” to wysokooktanowa mieszanka wybuchowa połamanych beatów. Pędzącemu zawsze do przodu Marky’emu udaje się zgrabnie żonglować różnymi odmianami drum n bassu, począwszy od tych bardziej wokalno-popowych, przez  instrumentalne brzmienie, kończąc wreszcie na mrocznych i rasowo parkietowych. I choć krążek nie jest idealny pod kątem konstrukcji – w paru miejscach może się słuchaczowi dłużyć – to trzeba zaznaczyć, że są na nim momenty wręcz genialne. Do takich bez dwóch zdań należy zarówno ciąg pierwszych dziesięciu kawałków, oraz zestaw czterech ostatnich. A co z resztą? Gdzieś na wysokości „Notes From The Block” Brazylijczyk zaczyna się miotać i traci większość energii, którą w tak rewelacyjny sposób zbudował.

Faktem jest, że ogromna większość DJ-ów na świecie nie nagrałaby takiej sekwencji, jednak w porównaniu z pierwszą połową miksu, to lwia część drugiej wypada zdecydowanie blado. I to mimo obecności dobrych scratchów, momentami błyskawicznych miksów, oraz fantastycznych numerów takich, jak „Brainstorm” „Hotspot”, czy też „Steady”. Nie mniej jednak warto sprawdzić, bo „Fabriclive 55” może się okazać idealnym towarzyszem na wakacyjne wojaże.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

text: Adam SłowińskiTracklista

01. S.P.Y. – By Your Side
02. dRamatic & dbAudio – Rolling Times
03. DJ Marky & S.P.Y. – Yellow Shoes
04. Die & Interface feat. William Cartwright – Bright Lights (Rollers Mix)
05. Lynx – Chess Funk
06. Fierce & Vicious Circle – Section
07. Klute – Will You Still Love Me?
08. Makoto & Deeizm – Untold
09. Calibre – Even If
10. 8-Bits & Q-Project – T1
11. Logistics with IllSkillz – Notes From The Block
12. Heavy 1 – Millers
13. Icicle – Nowhere
14. Skream – Motorway
15. Marcus Intalex – Steady
16. Siren – Control
17. S.P.Y. – Hotspot
18. Nymfo – Matchstick V.I.P.
19. Break – Time After Time
20. DJ Marky & S.P.Y. – Brainstorm
21. Culture Shock – Cathedral
22. Commix – Double Double
23. Marcus Intalex & S.P.Y. – Paulista Dub
24. DJ Marky & S.P.Y. – Mystic Sunset

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →