Panorama Bar 02

Recenzje

Info

Data wydania:
2009/10/19
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Ostgut Ton, label należący do berlińskiego klubu Berghain, już po raz drugi raczy fanów klubowej muzyki składakiem z serii Panorama Bar. Rozpoczynający serię mix trzy lata temu nagrała Cassy, zaś druga część przypadła DJce kryjącej się pod pseudonimem Tama Sumo

Na krążku znajduje się blisko osiemdziesięciominutowy set złożony z dwudziestu jeden tracków. Jak twierdzi główna bohaterka, ważne było dla niej, by stworzyć emocjonalny, mocny, house’owy mix. To faktycznie jej się udało, gdyż na kompilacji w zasadzie brak słabych momentów, które wybiłyby słuchacza z rytmu. Od początku do końca to fascynująca podróż przez wciągające, lekkie i płynące dźwięki. Przekrój z pozoru szeroki, bo mamy i deep house, Detroit i dub techno, a nawet pop, ale z drugiej strony są one sobie tak bliskie, że trudno w kontekście ‘Panorama Bar 02’ mówić o różnorodności gatunkowej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Dużo łatwiej mówić o różnicowaniu klimatu. Z początku lekki, pełny przestrzeni numer ‘Constant Confusion’, nie zapowiada, że w miarę zbliżania się do końca będzie coraz ciężej. Zwiewne, zanikające wokale przechodzą w stosunkowo ostry (jak na ten album) techniczny sound, który nie pozostawia wątpliwości, że to muzyka z Berlina. Kerstin przygotowując mix, nie zapomniała również o telefonach do znajomych, prosząc o kilka ekskluzywnych kawałków. I tak na płycie znalazły się wcześniej niewydane ‘All Night’ Soundstreama czy też znakomity ‘Stiff Job’ Sheda, który mam nadzieje niedługo zostanie wypuszczony już w całości. W zakończeniu słyszymy również producenckie dokonanie samej Tama Sumo. Jej kawałek stworzony wespół z Prosumerem to niezła porcja dość agresywnego techno.

Jak twierdzi reprezentujący Kerstin label, więcej na ‘Panorama Bar 02’ emocji niż popisów i djskich sztuczek. Fajnie, że od razu to przyznają, bo ci, którzy na płycie szukaliby niesamowitej techniki miksowania i oszałamiających efektów, byliby zawiedzeni. Dla tych poszukujących przyjaznych tanecznych dźwięków, naładowanych feelingiem – będzie w sam raz.

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

Tracklista: 

01. Tin Man – Constant Confusion
02. John Daly – Birds
03. Nina Kraviz – Voices (Jenifa Mayanja Remix)
04. Steffi – 24 Hours (Exclusive)
05. Lerosa – Plesso (Exclusive)
06. Prosumer & Murat Tepeli – U & I
07. John Roberts – Blame
08. Trus’ Me – W.A.R. Dub
09. Kassem Mosse – Zolarem
10. Shed – Stiff Job (previously unreleased)
11. Newworldaquarium – Trespassers (Redshape Trespassed Mix)
12. Mike Huckaby – Wavetable No.9
13. XDB – Jet
14. Levon Vincent – Late Night Jam (Exclusive)
15. Lucretio – Good Words
16. The Oliverwho Factory – Together
17. Basic Soul Unit – Things Pass (Exclusive)
18. Marcus Mixx – Without Makeup (Ron Hardy Mix)
19. Ost & Kjex – Continental Lover
20. Tama Sumo & Prosumer – Alien Mutts (previously unreleased)
21. Soundstream – All Night (previously unreleased)

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →