Skrillex – Recess – jedyny solowy album ma już 7 lat!

News Muzyka Film
Skrillex szykuje coś nowego

Jeśli zapytać jakiegokolwiek fana muzyki elektronicznej jakie postaci przychodzą mu na myśl usłyszawszy słowo dubstep, niemalże pewnym jest, że na liście pojawi się Skrillex.

Skrillex – twórca brostepu

Urodzony 15 stycznia 1988 roku amerykański producent, Sonny John More, to postać, która zrewolucjonizowała elektroniczną muzykę taneczną i wniosła dubstep na wyżyny popularności przedstawiając gatunek mainstreamowemu światu.

Wydane kolejno w 2010 i 2011 roku EP’ki Scary Monsters and Nice Sprites oraz Bangarang odcisnęły nieodwracalne piętno w kartach elektronicznej historii wpisując Skrillexa do galerii sław, których autorytet jest nie do podważenia.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Dzisiaj jednak nie o jego początkach i ekspresowej drodze na szczyt, a jubileuszu, który dla fanów projektu Skrillex ma tyle samo pozytywów, co i negatywów.

Jakub Żoczek z Dungeon Beats o Skrillexie: Najważniejsze to mieć otwartą głowę!

Skrillex – wymarzony debiut z albumem Recess

Siedem lat temu, 14 marca 2014, Skrillex wydał – nakładem OWSLA i Big Beat Records – swój debiutancki i zarazem jedyny solowy album zatytułowany Recess. Krążek spokojnie można nazwać materiałem, który spełnił pokładane oczekiwania względem Sonny’ego. Debiut kompletny? Bez dwóch zdań.

Na Recess złożyło się łącznie 11 produkcji łączących w sobie fenomen produkcyjny Skrillexa w obszarach dubstepu, brostepu, a nawet drum & bassu. Try It Out, Ragga Bomb, Recess, czy All Is Fair in Love and Brostep to tylko niektóre single, które dało nam Recess.

Co z tymi negatywami? Recess to niestety jedyny pełnoprawny solowy album Skrillexa, a o jego kontynuacji od lat nie możemy powiedzieć nic więcej, że prawdopodobnie kiedyś nadejdzie. Pracę nad swoim drugim krążkiem Skrillex potwierdzał osobiście (i to niejednokrotnie!), ale dotychczas nie dostaliśmy nawet potwierdzenia co do roku, w którym możemy się go spodziewać.

Czytaj również: Skrillex musi zapłacić 3,4 mln dollarów odszkodowania

Gdyby tego było mało, od 2014 Skrillex stopniowo zaczął odchodzić od dubstepu poświęcając się produkcji bitów i muzycznej różnogatunkowości, wydając na przestrzeni ostatnich 7 lat zaledwie kilka typowo dubstepowych kawałków. Rok po premierze Recess ukazał się wspólny album Skrillexa i Diplo Skrillex and Diplo present Jack Ü, który nie przypadł do gustu sporej rzeszy dubstepowych fanów Amerykanina.

Skrillex – kiedy doczekamy się nowego materiału?

Liczmy jednak, że w najbliższej przyszłości debiut Skrillexa odejdzie – chociaż na moment – w nasze zapomnienie za sprawą jego nowego solowego materiału, który da nam kilka dubstepowych majstersztyków.

Tymczasem świętujmy 7-lecie Recess poświęcając mu 46 minut uwagi na Spotify/SoundCloudzie, a następnie przypomnijmy sobie świetne teledyski do wybranych albumowych kawałków, na przykład Try It Out z Alvin Risk.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →