Nowości ze stajni Serato

3 418
Technologia

Serato w nowej wersji oprogramowania Serato DJ wprowadza funkcję DVS, znaną dotychczas ze Scratch Live. Firmy Rane i Pioneer zaprezentowały nowe miksery dedykowane Serato DJ 1.5.

Serato zrobiło właśnie pierwszy krok do ujednolicenia linii oprogramowania. Serato DJ wraz z updatem do wersji 1.5 zyska główną funkcję Scratch LiveDVS. Użytkownicy nowszych wersji Scratch Live będą mogli bezproblemowo przesiąść się na nowy program, gdyż będzie on oparty o tą samą technologię NoiseMap. Darmowy upgrade ze Scratch Live do Serato DJ będzie możliwy w lutym przyszłego roku.


Rane Sixty-Four

To nie koniec nowości ze stajni Serato. W październiku na rynku pojawią się 2 nowe i zaawansowane miksery dedykowane Serato DJ 1.5. Pierszy to Sixty-Four od Rane, wypełniający lukę w ofercie między Sixty-Two a Sixty-Eight. Drugi przygotowała firma Pioneer i jest to zmodyfikowany DJM-900 Nexus. Wersja DJM-900SRT wyróżnia się czterema wejściami phono (Nexus posiada tylko dwa) oraz oczywiście wbudowanym interfejsem audio kompatybilnym z Serato DJ DVS.


Pioneer DJM-900SRT

Użytkownicy tych dwóch mikserów skorzystają z funkcji DVS w Serato DJ 1.5 w pierwszej kolejności, bo już w październiku.

Pioneer opracował również nowy kontroler DDJ-SP1, który uzupełni tradycyjny setup DVS o możliwości flagowego kontrolera DDJ-SX. Idealny do kontroli efektów, sampli i pętli.

Pioneer DDJ-SP1
http://serato.com/dj/dvs