Nowy kontroler Serato od Rane – czy warto zainwestować w Four?

fot. Crossfader / YouTube
Elektronika News Technologia
rane

Na początku roku 2023 dostępny będzie najnowszy kontroler firmy Rane dla Serato. Four ma konkurować z kontrolerami takimi jak Pioneer DDJ-1000SRT i Roland DJ-707M. Czy to jest możliwe?

Rane Four – godny konkurent?

Podążając za systemem nazewnictwa opartym na liczbach Rane’a, Four jest dużym krokiem naprzód w stosunku do mniejszego kontrolera One, lecz rzecz jasna nie jest to takie samo podejście jak w sprzętach skoncentrowanych na graniu z winyli. Zamiast tego skupia się na miksowaniu i manipulowaniu utworów z USB w czasie rzeczywistym. Rane Four to czterokanałowy kontroler oprogramowania Serato DJ z obsługą Steams. Nowa, ekskluzywna funkcja Stem Split automatycznie rozdziela ścieżki wokalne i instrumentalne tylko na dwa osobne kanały, umożliwiając miksowanie i przetwarzanie ich oddzielnie. Kontroler posiada 7-calowe koła Jog z oraz 25-centymetrowe potencjometry Pitch i wstęgowy kontroler dotykowy. Dolna część gramofonów to 8 padów obsługujących pętle, cue oraz efekty przypisane do padów. Sekcja miksera to czterokanałowy fizyczny mikser z wbudowanym pokładowym efektorem ze specjalnymi kontrolerami łopatkowymi oraz crossfader Mag Four X3 z wielopoziomową regulacją dla wszystkich potencjometrów. Kontroler oferuje dwa wejścia mikrofonowe na XL Combo, cztery wejścia gramofonowe/line umożliwiające scratch z gramofonów lub podłączenie kolejnych źródeł dźwięku, wyjścia master XLR, master RCA Booth także XLR

Sprawdźcie, jak się prezentuje w recenzji kanału Crossfader:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

RANE FOUR Review – UNIQUE GAME CHANGING FEATURE!

Zobacz także: MicroKorg jako wirtualny instrument? Tak!

Rane DJ Four – cena

I tu zaczynają się schody, proszę Państwa. W sklepie SKYLARK ten najnowszy kontroler Rane jest do nabycia w cenie 10 900 zł. Na ten moment, warto więc zastanowić się nad alternatywą, w podobnym przedziale cenowym, jak chociażby poleasingowym Pioneer XDJ-XZ, który posiada więcej funkcji, w tym wyświetlacz z Recordboxem, lub tańszym DDJ-1000, który przy dobrych wiatrach można nabyć za połowę ceny Four.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →