Niech żyje Semantica! Hiszpańska wytwórnia świętuje szesnaste urodziny VA z obecnością m.in. Błażeja Malinowskiego

Fot. MARIE MAROU
News
Błażej Malinowski, Semantica Records, 16 lat

Wstydzić powinien się ten, kto nie wie, czym jest Semantica Records. Jedna z najbardziej zasłużonych hiszpańskich wytwórni ostatnich dwudziestu lat przechodzi w tym roku w tryb hot sixteen, wydając z tej okazji okrągłe sto pięćdziesiąte wydawnictwo z zasłużonymi dla siebie artystami.

Semantica Records. Początki

Wszystko zaczęło się w 2006 roku. Dwudziestoparoletni wówczas, nieznany nawet w rodzimym Madrycie Enrique Mena powołał do życia label. Ot, kolejny zasilający i tak już mocarny pod względem wytwórni hiszpański rynek muzyczny. Po Pole Group, Warm Up, Mental Disorder, Tsunami Records czy Mainout Hiszpania zyskiwała właśnie ziemię obiecaną dla artystów deep i hypnotic techno. Szkopuł w tym, że nie 16 lat temu.

Nazwana na cześć semantyki – działu językoznawstwa zajmującym się analizą znaczeń wyrazów – od razu wypuściła w świat premierowe wydawnictwo 126a. Niemający zbytniego doświadczenia z prowadzeniem labelu Svreca od pierwszego dnia zaczął jednak stawiać na jakość i wyrafinowanie. Z tego też względu kolejne wydawnictwa Semantica Records opierały się na graczach dostarczających muzykę z jednej strony abstrakcyjną, jak na obecne standardy wytwórni, a z drugiej tę, z której obecnie znana jest przez miliony słuchaczy.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Varoius Artists – 126a | Semantica Records 001

Semantica. 16 lat później

Wiele wody w rzece Manzanares musiało upłynąć, aby wytwórnia, rozpoczynająca swoją działalność od maluczkiej EP-ki z obecnością Paula Bailey’a, Kero i samego Svrecy, po blisko dwóch dekadach świętowała szesnaste urodziny z zasłużonymi dla samej siebie i sceny muzycznej producentami z całego świata. Z perspektywy polskiego słuchacza pojawienie się jednego z czternastu obecnych na urodzinowej składance Draw The Line artystów powinno przykuwać szczególną uwagę. Mowa rzecz jasna o Błażeja Malinowskim, którego zapytaliśmy o odczucia względem Semantica Records:

Semantica to od wielu lat jedna z moich ulubionych wytwórni. Do tej pory pamiętam moment, kiedy Svreca napisał do mnie, że chciałby wydać jeden z moich utworów w swoim labelu. Od tamtej pory miałem już szczęście wydać kilka swoich rzeczy w labelu, włącznie z moim EP Entity. Z samym Enrique złapaliśmy dobrą nić porozumienia i od tamtej pory jesteśmy w stałym kontakcie. Z tego też względu postanowiłem zorganizować dwie imprezy pod szyldem Semantica Rec. Pierwsza odbyła się już jakiś czas temu w klubie Smolna z Adrianą Lopez i Svreca i niedawno w klubie Jasna 1 z nim i Emily Jeanne. Obie noce muzycznie to było coś, co kocham najbardziej. 

Jakiś czas temu dostaliśmy z Claudio PRC propozycję, aby pojawić się na kompilacji z okazji szesnastolecia labelu. Po tym, jak zobaczyłem resztę artystów, nie mogłem doczekać się releasu płyty. Przez pandemię wszystko się przeciągnęło, ale płyta wreszcie się ukazała, a tracklista i dobór artystów mówi sama za siebie. Sto lat Semantica!

Niech żyje Semantica! Hiszpańska wytwórnia świętuje szesnaste urodziny VA z obecnością m.in. Błażeja Malinowskiego
Fot. Błażej Malinowski

Na złożonej z dwunastu utworów składance znajdziemy pozycje od Anthony’ego Linella, ASC, Valentino Mory, Regisa, Svrecy, Sciahri & Desroi, Jonasa Koppa, Oscara Mulero, Stanislava Tolkacheva, D-Leria i Simone’a Giudice. Od momentu wydania Draw The Line sieć pełna jest wpisów odwołujących się do VA. Wśród nich nie brakuje również małych przecieków dotyczących przyszłych poczynań scenicznych danego artysty. Na jeden z nich zdecydował się Claudio PRC:

Draw The Line to najnowsza kompilacja Semantica Records, która ukazała się właśnie w zeszłym tygodniu! Ja i Błażej Malinowski mamy swój wkład w utwór Insonne obok listy niewiarygodnych artystów! W przyszłości czeka nas więcej wspólnej muzyki, a także długi set b2b, który odbędzie się już wkrótce w Berlinie, w końcu! Więcej informacji już wkrótce!

– napisał na swoim profilu Claudio PRC

Various Artists – Draw The Line | Semantica Records 150

Pragniesz nabyć urodziny VA Semantica Records? Nic prostszego. Wystarczy 33.90 euro za wersję winylową tudzież 13.90 euro za digital. Piękne, przezroczyste płyty z żółtą, niebieską i czerwoną kolorystyką dostępne są za pośrednictwem strony Bandcamp pod tym adresem. „Sto lat Semantica!” – życzymy również i my.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →