Audiowizualne występy w formie albumu. Anthony Linell zapowiada „Winter Ashes”

News
Anthony Linell zapowiada „Winter Ashes”

Anthony Linell zapowiada album zrodzony z audiowizualnych występów z Alim M. Demirelem. Dostępny utwór Codex Regius zwiastuje płytę Winter Ashes. Krążek ukaże się 5 marca nakładem Northern Electronics.

Winter Ashes to projekt dwójki artystów. Anthony Linell Ali M. Demirel wspólnie eksplorują w nim idee krajobrazu i mitologii. Światowa premiera spektaklu odbyła się w 2019 roku w trakcie Up To Date Festival w Operze i Filharmonii w Białymstoku. W przeciągu kolejnych kilkunastu miesięcy duet prezentował projekt w klubach i na festiwalach w całej Europie.

Winter Ashes. Audiowizualne pokazy surowej kompozycji

Anthony Linell i Ali M. Demirel stworzyli oszałamiający i fascynujący artefakt wchodzący w głąb islandzkich krajobrazów na wzór mitologii. Winter Ashes prezentuje obrazy czerpiące z islandzkiej przyrody i nordyckiej historii, kojąc zmysły zarówno elementami wizualnymi, jak i słuchowymi. Twórczość Linella, prezentowana głównie w Northern Electronics, wytwórni prowadzonej wspólnie z Jonasem Ronnbergiem jest w tym przypadku minimalistyczna i rozważna. Surowość, na której opiera się jego muzyczna praktyka, zdaje się idealnie pokrywać z resztą bezkompromisowych elementów, oddających końcowy charakter.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Winter Ashes – trailer

Demirel z kolei skupia się na audiowizualnej całości, opierając się na kompozycyjnym spojrzeniu na audiowizualne pokazy. Artysta, który w przeszłości współpracował z Richiem Hawtinem prezentował swoje prace nie tylko na międzynarodowych festiwalach muzycznych, a także w muzeach i galeriach.

Winter Ashes – Królewska Księga

Zalążkiem Winter Ashes jest związek pomiędzy krajobrazem, a fragmentaryczną historią zapisu i odtwarzania mitologii norweskiej. Codex Regius (z łac. Księga Królewska), czyli jeden z utworów albumu, to kompendium staronordyckich poematów datowanych na XIII wiek oraz tzw. Edda. Zbiorcze określenie dwóch tomów średniowiecznych islandzkich dzieł literackich z którymi Codex Regius jest połączony, stanowi punkt odniesienia całego albumu.

Wszystkie zaginęły na przestrzeni wieków, a fragmenty każdego z nich pozostały utracone na zawsze. Dlatego Winter Ashes na czele z Codex Regius należy traktować jako swoiste zrekonstruowanie zaginionych ksiąg. Forma wizualno-dźwiękowa projektu ma tchnąć w Codex Regius nowe życie i zapewnić wieczność na jaką niewątpliwie sobie zasłużył.

Zdjęcie główne: fot. Camille Blake

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →