Selekcja: Michał Gutkowski

1 325
News

Sprawdzamy przedimprezową selekcję najciekawszych polskich didżejów. Posłuchaj co polecają! W tym tygodniu house'owe numery od Michała Gutkowskiego.

Czego właśnie słuchasz?

Parę miesięcy temu dostałem od kolegi odtwarzacz kaset. Zbiegło się to z odwiedzinami rodziców mojej dziewczyny, od których przywieźliśmy część ich kolekcji kaset. Znaleźliśmy dużo muzyki świata, kasety Jana Kiepury, Niemena, Kayah i Bregovic, jak również dwie kasety Kraftwerk – ‘Trans Europa Express’ i ‘Cafe Electric’ i te trzy ostatnie w sumie najczęściej są przeze mnie ostatnio słuchane.
Z bardziej klubowych i teraźniejszych brzmień to niedawno trafiłem na wydany w wytwórni Nicole Moudaber niesamowicie klimatyczny album Marino Canal – ‘Over Under’. Wydawnictwo przykuwa uwagę niebanalnymi brzmieniami oraz bardzo ciekawymi wokalami.
Gdzie grasz w ten weekend?

W ten piątek debiutuje na Audioriver, na scenie Cities, jako reprezentant Poznania. Dużo czasu spędziłem nad selekcją, która uchwyci moje wczesne i aktualne inspiracje oraz zabierze słuchaczy w podróż. Zapraszam serdecznie o 21 do namiotu Cities #TrueMusic Tent, który przy wizualizacjach .wju na pewno będzie świetnym miejscem do konsumowania muzyki.

5 utworów, które zawsze masz ze sobą na imprezie?