Rüfüs Du Sol nareszcie wystąpi w Polsce

News
Lastlings, Rüfüs Du Sol, remiks

Wczoraj sieć obiegła elektryzująca wiadomość. Na Open'er Festival 2020 przyjedzie Rüfüs Du Sol. Trio wystąpi pierwszego dnia festiwalu. Będzie to ich debiutancki występ w naszym kraju.

Rüfüs Du Sol na Open’er Festival 2020

Rüfüs Du Sol to australijskie trio powstałe w 2010 roku. Pomimo ponad dekady aktywności na międzynarodowej scenie, występ na tegorocznej edycji Open’er Festival będzie ich pierwszym w Polsce. Panowie w swojej twórczości łączą elementy muzyki alternatywnej z elektronicznymi aranżacjami, a wszystko to skąpane w hipnotyzującym wokalu Tyrone’a Lindqvist’a.

Rüfüs Du Sol – You Were Right

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Rüfüs Du Sol – zawrotna kariera australijskiego trio

Większość z Was może kojarzyć zespół pod nazwą Rüfüs. Zgadza się, formacja funkcjonowała pod tą nazwą w latach 2010 – 2018. Wraz z jej wejściem na amerykański rynek muzyczny, artyści podjęli decyzję o zmianie statusu grupy. Wiązało się to z funkcjonowaniem w USA funkowej kapeli o tej samej nazwie.

W 2013 roku Rüfüs Du Sol wypuścili swój pierwszy długogrający album – Atlas. Płyta spotkała się z niezwykle ciepłym odbiorem, czego najlepszym wyrazem był jej debiut na pierwszym miejscu australijskiej listy przebojów ARIA Chart.

Wydany w 2016 roku Atlas pokrył się platyną równie szybko co jego poprzednik. To z niego pochodzi sigiel Innerbloom, który przyniósł zespołowi międzynarodowy rozgłos, co dobrze ilustruje ponad 21 milionów odsłon w serwisie YouTube.

Rüfüs Du Sol – Innerbloom

Trzeci długogrający album przypieczętował niezwykle silną pozycję grupy na rynku wydawniczym. To właśnie za to dzieło oraz pochodzący zeń kawałek Underwater Rüfüs Du Sol otrzymał 2 nominacje do tegorocznej nagrody Grammy. Pomimo braku statuetki, uważam, że australijska kapela nie ma powodu do wstydu, gdyż przegrana w wyścigu o prestiżową nagrodę z The Chemical Brothers to żadna ujma.

Rüfüs Du Sol – Underwater

Rüfüs Du Sol po raz pierwszy wystąpi w Polsce

Rüfüs Du Sol po raz pierwszy w Polsce zagra w środę podczas Open’er Festival 2020 – 1 lipca 2020 roku. Koncert odbędzie się w najbardziej odpowiednim klimacie dla tego typu muzyki, bo na Tent Stage. Nie pozostaje nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwości i odliczać dni do gdyńskiego festiwalu!

Przeczytaj także: The Chemical Brothers wystąpią na Open’er Festival 2020Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →