Richie Hawtin powraca z nową EPką

News
Richie Hawtin w wersji tanecznej

21 lat – dokładnie tyle czasu musieliśmy czekać na nowe taneczne wydawnictwo Richiego Hawtina. Time Warps trafił już na platformy streamingowe.

Reklama

Richie Hawtin w wersji tanecznej

Minipłyta ukazała się dzisiaj nakładem wytwórni Plus 8, która swoja siedzibę ma w Kanadzie. Premiera wersji winylowej wydawnictwa planowana jest na 8 grudnia. Time Warps to wielki powrót Richiego Hawtina do grania tanecznej elektroniki. Ostatnią tego typu płytę nagrał w 1999 roku i nosiła ona nazwę Minus Orange. W między czasie ukazały się jeszcze inne wydawnictwa artysty, jak np. „The Tunnel/Twin Sities” (2005 r.)”, ale były one utrzymane w zupełnie odmiennej stylistyce, opartej głównie na minimal techno.

Utwór tytułowy z EPki został już zagrany przez Pete’a Tonga w BBC Radio 1, a kawałek Time Stand Still zostanie wyemitowany w sobotę w programie BBC Radio 6 Music Nemone.

Dodatkowo wczoraj swoją premierę miał teledysk do utworu  Time Warps, zrealizowany przez Hawtina wspólnie z jego stałą współpracowniczką, Barbarą Klein. Video możecie obejrzeć poniżej

Richie Hawtin – Time Warps 

Richie Hawtin Time Warps lista utworów

  1. Time Warps
  2. Time Stand Still

Richie Hawtin

Okładka płyty

Richie Hawtin i współpraca z marką Prada

Przypominajmy, że we wrześniu Richie Hawtin wkroczył w świat mody i pod pseudonimem Plastikman skomponował oryginalną ścieżkę dźwiękową do pokazu Wiosna / Lato 2021 Womenswear Show Prady. Dwunastominutowy utwór nosi tytuł Sin Thetik i pojawia się wraz z 20-minutową wersją ambientową. Kawałek zadebiutował wczoraj podczas Milan Fashion Week.

Richie Hawtin – artysta uwielbiany na całym świecie

Richie Hawtin – prawdziwe nazwisko Richard „Richie” Michael Hawtin. Brytyjski DJ. Przedstawiciel tak zwanej drugiej fali Detroit techno. Najbardziej znany jako Plastikman, choć występuje także pod pseudonimami – F.U.S.E., Concept 1, Circuit Breaker, The Hard Brothers, Hard Trax, Jack Master oraz UP!.

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


10 numerów Richie Hawtina, których prawdopodobnie nie znasz

21 maja 2018
Richie Hawtin powraca z nową EPką

5 minut z Richie Hawtinem – WYWIAD!

25 maja 2010
Richie Hawtin powraca z nową EPką

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.