Puste lokale, pusty Berlin. Zmierzch klubowego życia na fotografiach Marie Staggat

News
Berlin w czasie zarazy 

Koronawirus odmienił całkowicie słynną berlińską scenę klubową. Dzięki fotoksiążce HUSH – Berlin Club Culture In A Time Of Silence możecie zobaczyć, jak bardzo pandemia wpłynęła na nocne życie stolicy Niemiec.

Berlin w czasie zarazy

Przed wybuchem pandemii COVID-19 Berlin był bezdyskusyjnie światową stolica techno, która przyciągała do siebie wszystkich fanów klubowego życia. Rok 2020 wystawił miasto na bardzo ciężką próbę, która niestety, jeszcze się nie zakończyła.

Licząca 360 stron fotoksiążka HUSH – Berlin Club Culture In A Time Of Silence zawiera zdjęcia ponad 40 berlińskich lokali zamkniętych w czasie pandemii. Towarzyszą im wywiady z menadżerami klubów, barmanami, bookerami, DJ-ami, obsługą, bramkarzami i dozorcami. Wśród przedstawionych lokali znalazły się Tresor, Humboldthain, Arena, OHM i Sameheads.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Berlin w czasie zarazy 

HUSH – Berlin Club Culture In A Time Of Silence – okładka książki

Berlińska scena klubowa wciąż walczy o życie

Za album, który ma ukazać się na początku marcu, odpowiada fotografka Marie Staggat oraz dziennikarz Timo Stein. HUSH wypuści na rynek wydawnictwo Parthas Verlag. Tytuł będzie dostępny w wybranych księgarniach online i bezpośrednio w klubach. Co ważne, dochód ze sprzedaży wydawnictwa zostanie przeznaczony na wsparcie berlińskich klubów i ich pracowników.

Marie Staggat w 2016 roku wypuściła już jedną fotoksiażkę o tytule 313ONELOVE. Dokumentowała ona współczesną scenę techno w Detroit.

Pamela Schobeß, Przewodnicząca Clubcommission, spodziewa się, że scena klubowa w Berlinie nie powróci w całości nawet do końca 2022 roku. Apeluje również do rządu o dalsze wsparcie finansowe.

Berlin w czasie zarazy 

                                                             Fot. Marie StaggatPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →