Nocne życie w Berlinie nie wróci do normy do końca 2022 roku

News
Życie nocne w Berlinie nie wróci do końca 2022 roku?

Pamela Schobeß, Przewodnicząca Clubcommission, spodziewa się, że scena klubowa w Berlinie nie powróci w całości nawet do końca 2022 roku. Apeluje również do rządu o dalsze wsparcie finansowe.

Clubcommission to berlińska instytucja działająca na rzecz wspierania klubów i organizacji imprez masowych. Skupia prawie 250 klubów, reprezentując ich interesy w sytuacjach kryzysowych. Taką niewątpliwie jest pandemia, powodująca zamykanie się lokali.

W czasie pandemii udało nam się wypracować kilka rozwiązań wspólnie z senatem. Były to m.in. pomoce finansowe i dotacje dla osób z branży artystycznej i klubów. Taki program pomocowy obejmował wypłaty od 5000 do 15000 euro dla instytucji kultury. 30 milionów z transzy będzie przekazane w następnym tygodniu. To jest łącznie 5 pakietów pomocowych. Natomiast nie każdy pakiet może kwalifikować się dla każdej instytucji, np. teraz uruchamiana jest pomoc dla miejsc zatrudniających ponad 10 pracowników. – powiedział w wywiadzie dla muno.pl Lutz Leichsenring, jeden z członków Clubcommission

życie nocne w berlinie

fot. Samuel Smelty

Życie nocne w Berlinie nie wróci do normy do końca 2022 roku?

Pamela Schobeß, przewodnicząca Clubcommission, która jest również prezeską lokalnego klubu Gretchen, w rozmowie z Rbb24, powiedziała, że kluby to miejsca, które z powodu pandemii jako pierwsze zostały zamknięte i jako ostatnie będą mogły się ponownie otworzyć. Dodała, że właściciele lokali będą potrzebowali dalszego wsparcia finansowego ze strony rządu. W obecnej formie pomoc jest gwarantowana do czerwca 2021 roku.

Schobeß spodziewa się, że do końca 2022 roku nie będzie możliwy powrót życia nocnego porównywalnego z tym, przed pandemią koronawirusa.

Pamela Schobeß Fot: Karsten Thielker

Pamela Schobeß, fot: Karsten Thielker

Bardziej optymistycznie na sytuację patrzy Dimitri Hegemann z Tresora, który ma nadzieję, że powrót do normalności będzie możliwy już w lipcu 2021 roku.

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


BBC Radio 4 publikuje dokument radiowy o nocnym życiu Berlina

18 maja 2020
Nocne życie w Berlinie nie wróci do normy do końca 2022 roku

#UnitedWeStream. Berlińskie kluby jednoczą się w obliczu kwarantanny. A co z polskimi?

18 marca 2020
Nocne życie w Berlinie nie wróci do normy do końca 2022 roku

Lutz Leichsenring (Clubcommission): „Próbujemy uświadamiać społeczeństwo i rządzących, jak ważna jest kultura klubowa”

8 maja 2020
Nocne życie w Berlinie nie wróci do normy do końca 2022 roku

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.