Nocne życie w Berlinie nie wróci do normy do końca 2022 roku

News
Życie nocne w Berlinie nie wróci do końca 2022 roku?

Pamela Schobeß, Przewodnicząca Clubcommission, spodziewa się, że scena klubowa w Berlinie nie powróci w całości nawet do końca 2022 roku. Apeluje również do rządu o dalsze wsparcie finansowe.

Clubcommission to berlińska instytucja działająca na rzecz wspierania klubów i organizacji imprez masowych. Skupia prawie 250 klubów, reprezentując ich interesy w sytuacjach kryzysowych. Taką niewątpliwie jest pandemia, powodująca zamykanie się lokali.

W czasie pandemii udało nam się wypracować kilka rozwiązań wspólnie z senatem. Były to m.in. pomoce finansowe i dotacje dla osób z branży artystycznej i klubów. Taki program pomocowy obejmował wypłaty od 5000 do 15000 euro dla instytucji kultury. 30 milionów z transzy będzie przekazane w następnym tygodniu. To jest łącznie 5 pakietów pomocowych. Natomiast nie każdy pakiet może kwalifikować się dla każdej instytucji, np. teraz uruchamiana jest pomoc dla miejsc zatrudniających ponad 10 pracowników. – powiedział w wywiadzie dla muno.pl Lutz Leichsenring, jeden z członków Clubcommission

życie nocne w berlinie

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

fot. Samuel Smelty

Życie nocne w Berlinie nie wróci do normy do końca 2022 roku?

Pamela Schobeß, przewodnicząca Clubcommission, która jest również prezeską lokalnego klubu Gretchen, w rozmowie z Rbb24, powiedziała, że kluby to miejsca, które z powodu pandemii jako pierwsze zostały zamknięte i jako ostatnie będą mogły się ponownie otworzyć. Dodała, że właściciele lokali będą potrzebowali dalszego wsparcia finansowego ze strony rządu. W obecnej formie pomoc jest gwarantowana do czerwca 2021 roku.

Schobeß spodziewa się, że do końca 2022 roku nie będzie możliwy powrót życia nocnego porównywalnego z tym, przed pandemią koronawirusa.

Pamela Schobeß Fot: Karsten Thielker

Pamela Schobeß, fot: Karsten Thielker

Bardziej optymistycznie na sytuację patrzy Dimitri Hegemann z Tresora, który ma nadzieję, że powrót do normalności będzie możliwy już w lipcu 2021 roku.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →